Jak zaprojektować mieszkanie online?

14.10.2021

2021-10-14T06:46:00.000Z//2021.10.14

|
Udostępnij:

Jeśli planujesz remont mieszkania, musisz nastawić się na niemałe wydatki. Część z nich można ograniczyć, chociażby przez samodzielne zaprojektowanie wnętrz. Jakie programy mogą Ci w tym pomóc?

projekt mieszkania

Marzysz o tym, aby Twoje mieszkanie było nie tylko piękne, ale też funkcjonalne? W takiej sytuacji dobry projekt to podstawa. Niestety usługa projektowania wnętrz jest dość kosztowna. Cenniki w internecie informują, o kosztach nawet 1000 zł za jedno pomieszczenie. Można jednak pokusić się o samodzielne stworzenie projektu za pomocą bezpłatnych programów online. Może nie będą one profesjonalne, a z pewnością będziesz miał przy tym dużo frajdy, a przede wszystkim sporo zaoszczędzisz. Które są szczególnie warte polecenia?

Roomstyler

Program działa bez konieczności instalowania na komputerze i w podstawowej wersji jest bezpłatny. Już w podstawowej wersji ma ponad 100 000 elementów w bibliotece. Dzięki temu można zaprojektować każde pomieszczenie i wirtualnie wyposażyć je we wszystkie meble i sprzęty. Program jest bardzo prosty w obsłudze, więc warto z niego skorzystać. Niestety, aby mieć dostęp do wszystkich funkcji, konieczna jest rejestracja.

Homestyler

To jeden z najczęściej polecanych programów do aranżacji wnętrz. Jest mocno rozbudowany, dzięki czemu nie musisz ograniczać się do podstawowych funkcji. Pozwala na projektowanie zarówno w 2D jak i 3D. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że możesz do niego wgrać plan mieszkania, co oznacza, że nie musisz go od nowa rysować. W bibliotece dostępnych jest wiele stylów, więc możesz dopasować do swojego mieszkania, taki który najlepiej Ci odpowiada. Program jest intuicyjny, przez co projektowanie wnętrz staje się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Niestety nie ma polskiej wersji językowej, dlatego musisz znać, chociaż podstawy języka angielskiego.

Voxbox

Ten program dostępny w języku polskim, dlatego obsługa nie powinna sprawić żadnych problemów. Podobnie jak wcześniej opisane programy, Voxbox pozwala zaaranżować w zasadzie każdą przestrzeń. Fajnie, że pokazane są różne inspiracje, które mogą Ci uświadomić, czego tak naprawdę oczekujesz. Są tam rozbudowane biblioteki, dzięki czemu znajdziesz sporo różnych pomysłów. Niestety problemem jest to, że w bibliotece znajdują się wyłącznie meble z kolekcji Vox.

Przeczytaj także:

Czwarta fala w natarciu. Kto może już przyjąć trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19? Warto poznać szczegóły i zaplanować swoje szczepienie.

13.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Uber pozwala na szybsze i tańsze dotarcie do celu. Aplikacja ma wiele udogodnień. Niestety, nie we wszystkich miastach można z niej korzystać.

12.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Fani bajek online jeszcze trochę muszą poczekać na platformę Disney+. Prawdopodobnie serwis zostanie uruchomiona w Polsce w wakacje 2022 roku. 

11.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.