Proste pomysły na ozdobienie etui telefonu 

09.05.2022

2022-05-09T06:44:00.000Z//2022.05.09

|
Udostępnij:

Etui na telefon to ważne zabezpieczenie urządzenia, które pozwala uniknąć zarysowania ekranu i obudowy oraz poważniejszych uszkodzeń podczas upadku. W sprzedaży można znaleźć mnóstwo oryginalnych propozycji, które odmienią wygląd każdego telefonu. Wiele osób podejmuje się także samodzielnego wykonania pokrowca. Zaprojektuj etui na telefon i postaw na kreatywne zabezpieczenie dla swojego urządzenia.

etiu na telefon ze zdjęciem

Etui na telefon – rodzaje i podstawowe funkcje

Nie ulega wątpliwości, że najważniejszą funkcją etui na telefon jest jego zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Wiele modeli wyposażone jest w dodatkowe przegródki umożliwiające przechowywanie kart płatniczych, dokumentów czy biletów. Inne mają za zadanie ułatwienie wykonywania zdjęć, korzystania z multimediów czy podtrzymywania urządzenia.

Różnorodne potrzeby użytkowników sprawiają, że w sprzedaży można znaleźć szeroki asortyment pokrowców i etui na telefon. Wśród najpopularniejszych modeli, które można spotkać u wielu użytkowników smartfonów, na wyróżnienie zasługują:

  • silikonowe etui na telefon (case),
  • hard case wykonany z twardego i wytrzymałego plastiku,
  • etui typu portfel,
  • etui typu wsuwka,
  • obudowa bumper.

Część modeli wyposażone jest w dodatkowe uchwyty do trzymania smartfona, podpórki umożliwiające swobodne oglądanie filmów, a nawet paski do zawieszenia na szyję. Niektórzy producenci zajmują się także sprzedażą innowacyjnych pokrowców, które wyświetlają godzinę lub umożliwiają podgląd otrzymanej wiadomości tekstowej. Sprzedawcy dają też możliwość personalizacji pod własne potrzeby i upodobania. Doskonałym przykładem jest etui na telefon ze zdjęciem. Zamówisz je łatwo przez internet.

Zaprojektuj etui na telefon ze zdjęciem

Pomysł na w pełni spersonalizowane etui na telefon ze zdjęciem pojawił się wśród sprzedawców już wiele lat temu. To idealna propozycja na prezent, ale również sposób na przyozdobienie własnego case’a na telefon. Aby zamówić takie zabezpieczenie, wystarczy poszukać w internecie firm zajmujących się podobnymi realizacjami. Wiele stron umożliwia samodzielne zaprojektowanie etui na telefon, dzięki czemu można dokładnie przewidzieć, jak będzie wyglądało.

Aby zamówić etui na telefon ze zdjęciem, należy wybrać model swojego smartfona oraz rodzaj interesującej cię obudowy. Kolejnym krokiem jest ustawienie układu zdjęć – na etui może znaleźć się jedna fotografia lub kolaż przedstawiający od kilku do kilkunastu obrazów. Po tym kroku trzeba wgrać wybrane pliki ze swojego komputera i zatwierdzić projekt. Niektórzy producenci umożliwiają także dodanie własnego tekstu, co jeszcze mocniej podkreśla prywatny charakter realizacji.

Jak samodzielnie ozdobić smartfona? Sam zaprojektuj etui na telefon!

Każde etui na telefon można także ozdobić samodzielnie, stosując różne techniki DIY. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów, jak stworzyć unikatowe zabezpieczenie na swój smartfon.

Etui na telefon z filcu lub materiału

Popularne futerały wykonane ze sztywnych tkanin można ozdobić na wiele sposobów. W tym celu należy przygotować niewielkie koraliki, cekiny, przypinki oraz fragmenty kolorowych materiałów, z których wykonasz dowolny wzór. Wycinane fragmenty można przyszyć do etui za pomocą igły i nitki lub skorzystać z kleju na gorąco, który na trwałe połączy wybrane elementy.

Co ciekawe, etui z filcu łatwo ozdobisz także dowolnymi haftami. Jest to wyzwanie dla osób znających techniki wyszywania, ale dla efektu warto zaczerpnąć kilka lekcji oraz bardziej doświadczonej osoby lub z internetu.

Przezroczysty case z silikonu

Etui na telefon z przezroczystego, elastycznego silikonu można kupić już za kilka złotych. Takie zabezpieczenie na smartfona daje wiele możliwości aranżacyjnych. Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie wiele pracy, możesz pomiędzy etui a urządzenie wsunąć wycięty obrazek, zdjęcie, stare monety lub zasuszone rośliny.

Jeśli natomiast masz odrobinę czasu i chęci na stworzenie kreatywnego pomysłu, sięgnij po farby do malowania po tworzywach sztucznych. Dzięki nim za pomocą cienkiego pędzelka możesz stworzyć dowolne wzory i napisy na swoim etui. Ważne, aby zabezpieczyć je zewnętrzną warstwą lakieru, żeby nie ulegały ścieraniu podczas codziennego użytkowania smartfona.

Inną propozycją jest wycięcie wzorów z samoprzylepnych papierów kolorowych. Zazwyczaj mają one mocny klej, dlatego nie musisz obawiać się o trwałość stworzonego wzoru. W przypadku przezroczystego etui możesz sięgnąć też po sznurek z kolorowymi cekinami i przykleić go wewnątrz etui na całej powierzchni.

Zaprojektuj etui na telefon według własnego szablonu

Aby tworzone na pokrowcu wzory były równe i estetyczne, warto wcześniej przygotować specjalny szablon, który ułatwia pracę. Wiele propozycji do samodzielnego wykorzystania można znaleźć w internecie. Wybrany wzór wystarczy wydrukować na sztywniejszej kartce papieru, a następnie za pomocą nożyczek lub nożyka do papieru wyciąć szablon. Jego zastosowanie sprawdza się w szczególności podczas malowania etui farbami, nanoszenia brokatu lub innych wzorów z drobnych proszków.

Przeczytaj także:

Disney plus, czyli popularne kanały telewizyjne i platformy streamingowe z filmami bajkami dla dzieci po polsku to doskonała rozrywka dla całych rodzin.

06.05.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Pomysłów na komunijny prezent dla dziewczynki nie brakuje. Sprawdź nasze najciekawsze propozycje.

05.05.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Pomysłów na prezent komunijny dla chłopca, jest bardzo dużo. Wiele zależy od budżetu, który planuje się przeznaczyć na zakup prezentu.

04.05.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.