Czy warto wykupić ubezpieczenie w biurze podroży?

14.06.2022

2022-06-14T04:14:00.000Z//2022.06.14

|
Udostępnij:

Planujesz zagraniczną podróż? Konieczne sprawdź oferty ubezpieczeń podróżniczych. Taka polisa turystyczna ochroni Cię na wypadek niespodziewanych wydarzeń, które zwykle bywają bardzo kosztowne.

ubezpieczenie turystyczne

Polisa turystyczna obejmuje przede wszystkim koszty leczenia i pomocy assistance, ale może obejmować również ubezpieczenie skutków nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, czy kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej. To dokument, który pozwoli Ci beztrosko spędzić czas, nie martwiąc się o nagłe zdarzenia. Niezależnie czy będziesz mieć wypadek, zachorujesz, czy zgubisz bagaż, otrzymasz niezbędną pomoc i wypłatę świadczenia.

Co obejmuje ubezpieczenie podróżne?

Zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne warianty polis. Różnią się przede wszystkim zakresem ochrony. Oczywiście im jest on większy, tym więcej trzeba za takie ubezpieczenie zapłacić. Zazwyczaj podstawowy pakiet obejmuje:

  • Koszty leczenia, transportu i ratownictwa,
  • Następstwo nieszczęśliwych wypadków,
  • Pomoc assistance,
  • Amatorskie uprawianie sportu,
  • Choroby przewlekłe,
  • Ochronę zdarzeń pod wpływem alkoholu.

Pakiety z szerszym zakresem ochrony, dodatkowo obejmują np.:

  • OC, które obejmuje wypłacenie odszkodowania osobie, której wyrządziłeś szkodę,
  • Ubezpieczenie bagażu, czy sprzętu sportowego,
  • Podróż samolotem.

Czasem warto wykupić również opcje dodatkowe, np. car assistance, a przede wszystkim koszty rezygnacji z podróży. Jeśli będziesz musiał zrezygnować z wyjazdu, ubezpieczalnia zwróci Ci koszty wyjazdu. Oczywiście rezygnacja musi wynikać z niezależnych czynników, takich jak nagła choroba. Warto dokładnie sprawdzić w warunkach ubezpieczenia, z jakich konkretnie przyczyn będziesz mógł dochodzić swojego roszczenia, w przypadku odwołania wyjazdu. Takie ubezpieczenie zdecydowanie warto wykupić, szczególnie gdy ma się małe dzieci. Jego koszt to około 350 zł przy podróży za ok. 10 tys. zł.

Ile kosztuje ubezpieczenie na podróż?

Średnio za ubezpieczenie trzeba liczyć od 5 do 15 zł za każdy dzień podróży. W przypadku 7-dniowego podróży, koszt ubezpieczenia wyniesie więc od 35 do 105 zł. Oczywiście są też droższe ubezpieczenia.

Jakie ubezpieczenie wybrać na wakacje?

Pamiętaj, że podróż, nawet krótka, może obfitować w różne nieprzewidziane wydarzenia. Dlatego zdecyduj się na takie, gdzie umowę podpiszesz w Polsce. Zazwyczaj polisa kupiona za granicą zapewnią ochronę dopiero po 2 dniach od zakupu ubezpieczenia. Przy okazji, sprawdź: Jak zabezpieczyć się przed bankructwem biura podróży?

Przeczytaj także:

Obróbka zdjęć jest możliwa w warunkach domowych i nie ma potrzeby angażowania w to specjalistów. Wystarczy odpowiedni program i nieco zaangażowania.

13.06.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Za pomocą sond naukowcy przebadają ziemię z kosmosu, a dokładniej z Marsa.

10.06.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Sytuacja kredytobiorców staje się coraz trudniejsza. Co mogą zrobić, kiedy nie są w stanie w terminie spłacać zobowiązania?

09.06.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.