Na co uważać podczas podróży pociągiem?

10.08.2022

2022-08-10T07:43:00.000Z//2022.08.10

|
Udostępnij:

Według statystyk policyjnych każdego roku w pociągach dochodzi do około 5,5 tys. kradzieży. Warto więc mieć się na baczności, nawet jeśli współpasażerowie wydają się przyjaźni i budzą w nas zaufanie.

kradzież pociąg

Zachowaj szczególną ostrożność w zatłoczonych miejscach

Na dworcach kolejowych, przystankach, w przedziałach oraz na korytarzach pociągu bywa tłoczno, co znacznie zwiększa ryzyko przestępstw. Najwięcej kradzieży zdarza się podczas wsiadania i wysiadania z transportu zbiorowego, którym zwykle towarzyszy pośpiech i stres związany z zabraniem całego bagażu. Szczególną uwagę należy zwracać na drobne, jednak wartościowe przedmioty. Smartfon, portfel czy torba z laptopem lub aparatem to częsty cel złodzieja, a ich brak bardzo często zauważamy dopiero po fakcie.

Nie pozostawiaj rzeczy bez nadzoru

Bagaż pozostawiony bez opieki stanowi dużą pokusę dla złodzieja. Jeśli więc wybierasz się do toalety, wagonu restauracyjnego lub na spacer po korytarzu, pamiętaj aby zabrać ze sobą torebkę lub neseser, z którymi podróżujesz. Torby z wartościowymi przedmiotami najlepiej nosić na pasku przed sobą - z zapięciem skierowanym w swoją stronę. Dodatkowo wychodząc na chwilę z przedziału, warto sprawdzić, czy na stoliku nie pozostały wartościowe przedmioty.

Zabieraj ze sobą tylko niezbędną kwotę pieniędzy

Polacy coraz częściej rezygnują z przewożenia gotówki, a za wszystkie dokonywane transakcje płacą kartą. To dobry nawyk w podróży. Jeśli natomiast gotówka jest Ci niezbędna podczas wyjazdu, zadbaj aby mieć ją zawsze przy sobie w dokładnie odliczonej kwocie. Razem z pieniędzmi przechowuj dokumenty. Idealnie sprawdzają się tutaj niewielkie torby, saszetki lub nerki zakładane przez ramię, które warto mieć cały czas na sobie i nie spuszczać ich z oka.

Inną sprawdzoną metodą, która polecana jest w przypadku przewożenia większych kwot gotówki, jest rozdzielenie jej na kilka części i umieszczenie w różnych miejscach bagażu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nawet kiedy padniesz ofiarą złodzieja, część pieniędzy pozostanie nietknięta.

Przeczytaj także:

Gorące hity zdominowały komercyjne stacje radiowe. Można je lubić, lub nie, ale każdy je słyszał chociaż raz.

09.08.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Kolejne innowacyjne rozwiązania organizuje znany na całym świecie Uber Eats, który pracuje nad automatyzacją dostaw żywności do swoich klientów.

08.08.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

W 2023 roku w Stanach Zjednoczonych powstanie autostrada, która będzie ładować samochody elektryczne podczas jazdy. Jak to możliwe?

05.08.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.