Ile kosztuje publikacja ogłoszenia w popularnych serwisach?

13.07.2021

2021-07-13T05:13:00.000Z//2021.07.13

|
Udostępnij:

Sprzedaż samochodów, starych mebli, ubrań, czy nieruchomości w ostatnich latach przeniosła się do internetu. Wszystko za sprawą popularnych portali ogłoszeniowych, które są wygodne, ogólnodostępne, a niekiedy nawet darmowe. Podpowiadamy, gdzie wystawić swoje ogłoszenie oraz z jakimi ewentualnymi kosztami liczyć się na tym etapie.

publikacja ogłoszenia

Zakupy internetowe Polaków

Raport „E-commerce w Polsce 2020” wykonany przez firmę Gemius na zlecenie Izby Gospodarki Elektronicznej pokazuje, że w ubiegłym roku aż 73 proc. badanych Polaków chociaż raz zakupiło coś przez internet. W porównaniu z rokiem 2019 to wzrost aż o 11 p.p., na co z pewnością miała wpływ pandemia koronawirusa. Polacy chętnie korzystają z popularnych w naszym kraju platform sprzedażowych jak Allegro i Olx.

Ile kosztuje wystawienie ogłoszenia na Allegro?

Allegro wciąż utrzymuje się na stanowisku najpopularniejszej platformy e-commerce w Polsce. W listopadzie 2020 r. wg wspomnianego raportu portal odwiedziło 19,62 mln użytkowników. Wystawianie ogłoszeń na tej platformie niestety nie jest darmowe. Allegro ma mocno rozbudowany cennik, a na ostateczny koszt ogłoszenia składają się:

  • Cena za wystawienie przedmiotu w zależności od wybranej kategorii,
  • Prowizja od sprzedaży,
  • Opłata za obsługę transakcji,
  • Opcjonalne opłaty dodatkowe, np. opłata za promowanie ofert lub utrzymanie ogłoszenia, w których przez rok nie dokonano zakupów.

Szczegółowe informacje dotyczące cennika Allegro można znaleźć tutaj.

Ile kosztuje wystawienie ogłoszenia na Olx?

Olx, znany przed rokiem 2014 jako Tablica.pl, to kolejny popularny w Polsce portal sprzedażowy. Zasady naliczania opłat za ogłoszenie różnią się tutaj od Allegro. Na Olx można wykupić ogłoszenie na 7 lub 30 dni, a w niektórych kategoriach dodać je za darmo bez opcji promowania. Dodatkowo dostępne są również pakiety ogłoszeń, np. 10, 20, 50, 100, 200 w wersji Standard i Premium. Należy też zapłacić za wyróżnienie ogłoszenia.

Opłaty na Olx traktowane są jako ryczałt – należy się z nimi liczyć już na etapie wystawienia ogłoszenia, niezależnie od ustalonej ceny towaru. Z kolei drobne przedmioty, jak ubrania, czy sprzęty domowe można wystawić za darmo. Szczegółowy cennik znajduje się tutaj.

Przeczytaj także:

Kurs bitcoina już od kilku lat budzi zainteresowanie wśród wszystkich obserwatorów giełdy, a samo jego pojęcie obiło się o uszy już większości z nas. Kryptowaluta, czyli pieniądz, który nie jest emitowany przez żaden bank centralny, stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych walut.

12.07.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Dziesięciostanowiskowy tor z latającymi pojazdami w formie dronów to prawdziwa gratka dla miłośników dynamicznych zawodów, ponieważ maszyny mogą osiągać prędkość nawet do 200 km/h

09.07.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bezpieczny autobus to popularna e-usługa, która pozwala szybko sprawdzić informacje o autokarze, którym Twoje dziecko będzie poruszało się podczas wakacji. Autobus można wygodnie sprawdzić w internecie, bez wychodzenia z domu.

07.07.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.