Na co zwrócić uwagę, przed wykupieniem ubezpieczenia turystycznego? 

12.07.2023

2023-07-12T12:55:00.000Z//2023.07.12

|
Udostępnij:

Kiedy planujesz podróż zagraniczną, skupiasz się na organizacji biletów, rezerwacji hoteli i zaplanowaniu atrakcji turystycznych. Jednak jednym z najważniejszych aspektów, na którym nie powinieneś oszczędzać, jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego. Przygotowanie się na ewentualne niespodzianki, takie jak kontuzje, choroby lub utrata bagażu, może zapewnić Ci spokój ducha i finansową ochronę w razie nieprzewidzianych sytuacji.

ubezpieczenie turystyczne

Jeśli drinkujesz, to z klauzulą alkoholową

Jednym z ważnych czynników, na które należy zwrócić uwagę, jest obecność klauzuli alkoholowej w wybranym ubezpieczeniu. Klauzula alkoholowa jest warunkiem umowy ubezpieczeniowej, który określa, jakie zdarzenia będą objęte ochroną, nawet jeśli doszło do nich pod wpływem alkoholu. Jest to szczególnie istotne, ponieważ wiele standardowych polis ubezpieczeniowych wyklucza pokrycie kosztów leczenia, jeśli osoba była pod wpływem alkoholu w momencie wypadku.

Przykładem takiej sytuacji może być złamanie ręki w trakcie poślizgnięcia się, przy hotelowym basenie po wypicia drinka. Bez klauzuli alkoholowej, większość ubezpieczeń nie zapewniłaby ochrony w takiej sytuacji, a wszystkie koszty leczenia, w tym opłaty za wizyty lekarskie, badania, zabiegi chirurgiczne i rehabilitację, musielibyśmy pokryć samodzielnie. Bez wątpienia są to koszty, które mogą znacznie nadwyrężyć budżet i zrujnować oszczędności.

Warto również pamiętać, że ubezpieczenie z klauzulą alkoholową może mieć określone limity i warunki dotyczące spożycia alkoholu. Ważne jest, aby przestrzegać tych warunków i używać alkoholu odpowiedzialnie, aby uniknąć sytuacji, w których ubezpieczenie nie będzie obowiązywać.

Niestety, nie wszystkie ubezpieczenia podróżne mają klauzulę alkoholową. Nie każdy też zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego ważne jest, aby przed zakupem polisy dokładnie przeczytać warunki umowy i upewnić się, że ta klauzula jest zawarta.

ubezpieczenie turystyczne

Gdzie kupić ubezpieczenie?

W Polsce jest wiele miejsc, w których można kupić ubezpieczenie turystyczne. Gdzie na przykład?

  • Ubezpieczyciele tradycyjni - warto zacząć od sprawdzenia ofert uznanych i renomowanych ubezpieczycieli, takich jak PZU, Warta, Ergo Hestia, Allianz, Generali, czy Compensa. Można odwiedzić ich strony internetowe lub skontaktować się z lokalnym agentem ubezpieczeniowym, aby uzyskać więcej informacji i kupić ubezpieczenie.
  • Portale porównywarki – istnieje wiele portali internetowych, które porównują oferty ubezpieczeń turystycznych różnych ubezpieczycieli w jednym miejscu. Przykłady takich serwisów to np. Rankomat. Można tu porównać ceny i zakresy ochrony różnych polis oraz dokonać zakupu online.
  • Biura podróży - jeśli planujesz podróż zorganizowaną przez biuro podróży, często oferują one również opcje ubezpieczenia turystycznego. Można skonsultować się z przedstawicielem biura podróży, aby uzyskać więcej informacji na ten temat i wybrać odpowiednią polisę.

Ubezpieczenie dodatkowe

Ubezpieczenie podróżne może oferować dodatkowe korzyści, takie jak odszkodowanie za utratę bagażu lub opóźnienie lotu, a nawet rezygnację z podróż przez chorobę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje wydatki będą chronione, nawet jeśli napotkasz nieprzyjemne sytuacje podczas podróży. Warto takie kwestie dodatkowo ochronić.

Przeczytaj także:

42,195 km - tyle do pokonania jest podczas maratonu. Są one regularnie organizowane na całym świecie, również w Polsce. Na który warto się zdecydować?

11.07.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Od 1 czerwca 2023 r. do odwołania obowiązuje promocja, w której każdy Użytkownik oferty Orange na kartę może w cenie 15 zł włączyć usługę Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich + 25 GB na 31 dni.

07.07.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Laserowa poprawa wzroku, to tylko jedna z wielu możliwości skutecznego leczenia wad wzroku. W jaki sposób nowoczesne technologie pomagają nam jeszcze?

07.07.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.