Ranking aplikacji taksówkarskich 

18.07.2022

2022-07-18T06:00:00.000Z//2022.07.18

|
Udostępnij:

Aplikacje do zamawiania taksówki są coraz bardziej popularne. Pozwalają w szybki i wygodny sposób zamówić taksówkę, bez konieczności oczekiwania na zrealizowanie połączenia w centrali. Za pomocą aplikacji mobilnej, można zamówić przejazd samochodowy za pomocą kilku przyciśnięć w ekran smartfona. Często można nawet sprawdzić, jaki będzie czas oczekiwania na przyjazd kierowcy. Które aplikacje do zamawiania taxi są najbardziej popularne?

aplikacja do zamawiania taxi

Ranking SensoTower

Z rankingu SensoTower z 2019 roku wynika, że najlepsze aplikacje taxi w Europie w maju 2019 r., to: Uber, Yandex, BlaBlaCar, Bolt, myTaxi, Maxim, Kapten, Somo, Cabify i Gett. Sprawdziliśmy, które są najbardziej popularne w Polsce i przygotowaliśmy ranking aplikacji.

Uber

Z danych z 2019 roku serwisu SensorTower wynika, że Uber był najczęściej pobieraną aplikacją do zamawiania taxi w Europie w maju 2019 roku. Aplikację taxi ściągnęło ponad 2 mln osób. Największa część instalacji pochodziła z Rosji, Wielkiej Brytanii i Francji. Obecnie aplikację pobrało już 500 mln razy i została oceniona na 4,5 gwiazdek. Szczegółowo opisywaliśmy ją w artykule: Aplikacja Uber – czy warto z niej korzystać?. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne, a użytkownicy mogą wybrać dwie opcje – przyjazd na żądanie, lub zaplanować konkretnie, o której godzinie ma przyjechać kierowca. Pozwala również śledzić lokalizację zamówionego samochodu, co może okazać się przydatne w wielu sytuacjach. Podczas zamawiania znany jest również przybliżony koszt przejazdu. Ta aplikacja do zamawiania taxi pozwala na także na przekazanie kierowcy napiwku.

Bolt

Aplikacja Bolt funkcjonuje w Polsce od pięciu lat. Obsługuje już wiele polskich miast i współpracuje z tysiącami kierowców. Za usługę transportu można zapłacić kartą, za pomocą usługi płatności mobilnej i innymi metodami płatności (np. Bolt for Business). Niektórzy twierdzą, że aplikacja do zamawiania taxi Bolt to gorsza wersja aplikacji Uber. Oferuje bowiem mniej przyjazdy interfejs i gorszą pomocą techniczną. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu: Aplikacja Bolt - czym jest i w jakich miastach działa?

CAB4YOU

CAB4YOU to również bezpłatna i wygodna aplikacja taxi służąca do zamawiania taksówek nie tylko w Polsce. Pozwala na szybkie zamówienie pojazdu, bez konieczności wykonywania telefonu. Pozwala oszacować koszt przejazdu i czas oczekiwania na kierowcę. Co ważne, powiadomi, gdy taksówka będzie czekać na osobę, która zamawiała przejazd. Wygodna aplikacja pozwala zobaczyć dostępne samochody na mapie miasta, dzięki czemu można znaleźć taksówkę, która przyjedzie najszybciej. Można również skorzystać z opcji wyboru najtańszego przewoźnika. Daje również możliwość wyboru różnych opcji: większego samochodu, klimatyzacji, możliwość przewozu zwierząt, itp.

BlaBlaCar

Aplikacja do zamawiania taxi BlaBlaCar działa w Polsce już od 2012 roku. To jeden z największych na świecie serwisów wspólnych przejazdów dla osób podróżujących na długich dystansach. Został stworzony w 2006 roku we Francji przez Frédérica Mazzellę. Zasadą wspólnych podróży jest dzielenie się kosztami przejazdu, co oznacza, że kierowca nie może pobrać opłat od pasażerów w kwocie większej, niż faktyczne koszty jego podróży. Co prawda, nie jest to typowa aplikacja taxi, ale warto ją uwzględnić w rankingu aplikacji.

iTaxi

Ta aplikacja została pobrana 500 tysięcy razy i ma nieco słabszą ocenę: 3,9 gwiazdek. Jest to polska aplikacja służąca do zamawiania licencjonowanych taksówek. Jej najważniejszą zaletą to łatwość obsługi, nie wymaga bowiem nawet rejestracji konta użytkownika, by móc z niej korzystać. Przy włączeniu aplikacji, uwzględnia nasze położenie i pokazuje najbliższe w okolicy taksówki. Na każdą z nich można kliknąć, by podejrzeć jej markę i model.

Taksówki w przyszłości

CityAirbus proponuje innowacyjne rozwiązanie, które jest odpowiedzią na problem z zakorkowanymi miastami i trudnościami ze znalezieniem miejsca parkingowego. Czy to możliwe, że na naszych ulicach w przyszłości pojawią się latające taksówki? Jeśli tak, to staną się alternatywą dla tradycyjnego ruchu drogowego. Więcej o taksówkach przyszłości dowiesz się z artykułu: CityAirbus pokazał prototyp elektrycznej powietrznej taksówki.

Przeczytaj także:

W pierwszej połowie czerwca zakończyły się eliminacje do piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze. Teraz trzeba poczekać do jesieni na finałowe rozgrywki.

15.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Google dokłada wszelkich starań, aby na bieżąco aktualizować obrazy w Google Street View, ale jest to olbrzymie przedsięwzięcie wymagające sporo czasu.

14.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Trampoliny już dawno zyskały ogromną popularność. Zmieniły także nasz krajobraz. Prawie w każdym domu, w który mieszkają dzieci, na ogrodzie jest trampolina.

13.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.