Pamiętasz Mario na Pegasusa?

25.05.2021

2021-05-25T07:34:00.000Z//2021.05.25

|
Udostępnij:

Contra, Super Mario, Tetris i inne gry, robiły furorę w latach 90. Ten, kto nie urodził się „wczoraj” z pewnością pamięta szał na Pegasusa i ma jakieś wspomnienia związane z tym sprzętem.

mario pegasus

Dzisiaj można grać na zaawansowanych konsolach, ale właśnie te retro miały swój niepowtarzalny klimat. Były wyjątkowo proste graficznie, a jednak podbiły nasze serca. Podobnie było z kultową grą wąż, o której również wspominaliśmy: Pamiętasz węża w Nokii? Możesz pograć w nowej wersji!

Bez problemu można kupić taką historyczną konsolę (np. w nowym wydaniu) i poczuć adrenalinę, jak za dawnych lat. Jest ich sporo, wystarczy poszukać w serwisach ogłoszeniowych. Ceny kształtują się na poziomie od 30 do 150 zł, wiele zależy od liczby dołączonych gier.

Niektórzy rodzice, którzy kiedyś sami grali w Pegasusa, zastanawiają się, czy nie kupić go swoim dzieciom. To dobry pomysł, na pierwszą konsolę. W ten sposób dziecko może nauczyć się podstawowych zasad gier telewizyjnych. Rodzic, również będzie mógł powspominać czasy swojego dzieciństwa, grając w samochodziki, bijatyki czy kultowe Mario. Taka konsola może być świetną inspiracją do zorganizowania tematycznej domówki. Prezent nie sprawdzi się w przypadku nastolatków, którzy są już obeznani w nowoczesnych grach, typu Minecraft czy Fortnite. Dla nich odpowiednie będzie: Nintendo Switch - przenośna konsola dla wymagających .

Dla tych, którzy nie kojarzą fenomenu tej gry - Pegasus powstał na początku lat 90., za sprawą Dariusza Wojdygi i Marka Jutkiewicza. Wykorzystali oni niszę na rynku i postanowili sprowadzić klon japońskiego Famicoma. Pierwszym modelem był Pegasus MT-777DX. W kolejnych latach pojawiły się unowocześnione wersje, takie jak Super Pegasus oraz Pegasus Game Boy. Jednocześnie na targowiskach, można było kupić wiele tańszych podróbek tej kultowej gry. Oryginalne konsole Pegasus były sprzedawane jeszcze w 1997 roku.

Aby móc grać na oryginalnym (lub nie) sprzęcie, trzeba było mieć kartridż z grami. Dodatkowo w zestawie znajdowały się dwa proste pady, a nawet pistolet, który świetnie celował np. w kaczki na telewizyjnym ekranie. Za pomocą dołączonego do zestawu kabla AV można dzisiaj bez problemu podłączyć konsolę do nowoczesnego telewizora.

Przeczytaj także:

Amazon Prime to usługa subskrybowana przez miliony osób na całym świecie. Możliwość szybkiej darmowej wysyłki to nie wszystko, na co można liczyć w ramach programu Amazon Prime. 

24.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Komunikacja online z rodziną, znajomymi oraz pracodawcą wymaga wygodnych rozwiązań. Jednym z nich jest aplikacja Telegram. Komunikator wciąż się rozwija, aby stać się silną konkurencją dla popularnego Messengera i WhatAppa. 

21.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Kierowcy, którzy mają na swoim koncie punkty, powinni na bieżąco kontrolować ich liczbę. Aby dokonać weryfikacji przez internet, trzeba jedynie założyć profil zaufany.

20.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.