Jarmarki świąteczne – które warto odwiedzić?

15.12.2022

2022-12-15T08:31:00.000Z//2022.12.15

|
Udostępnij:

Jarmarki świąteczne są najlepszym miejscem, które warto odwiedzić, aby poczuć magię świąt i przygotować się do jednego z najlepszych okresów w całym roku. W ten wyjątkowy nastrój wprowadzają nas jarmarki bożonarodzeniowe, które zostały zorganizowane choćby w naszym kraju. Ci, którzy mają więcej czasu, mogą wybrać się w podróż do europejskich jarmarków. Wszystkie, bez wyjątku są urocze. Pachną tradycyjnymi przysmakami, rozświetlają się milionem lampek, mają piękne choinki i oferują wiele atrakcji dla najmłodszych.

jarmark świąteczny

Jeśli chcecie poczuć tę wyjątkową magię świąt na jarmarkach świątecznych, to koniecznie zapoznajcie się z naszymi propozycjami.

Jarmarki w Polsce

  • Wrocław - Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu potrwa do końca grudnia. Świąteczne kramy znajdują się oczywiście na Rynku. To właśnie ten jarmark jest oceniany, jako ten najpiękniejszy w całym kraju nad Wisłą.
  • Warszawa – jeśli szukasz świątecznej atmosfery w stolicy, to z pewnością znajdziesz ją wokół Kolumny Zygmunta. Tu jarmark świąteczny potrwa aż do 6 stycznia.
  • Gdańsk - Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku odbywa się na Targu Węglowym i potrwa do 23 grudnia 2022 roku.
  • Kraków – sama atmosfera miasta bez świąt jest magiczna, a co dopiero gdy na Rynku Głównym rozstawią się bożonarodzeniowe kramy. W tym roku jarmark potrwa do Nowego Roku.
  • Poznań - Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu odbędzie się aż w czterech miejscach: na Placu Wolności od 18 listopada do 27 grudnia, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich od 19 listopada do 23 grudnia, na Placu Kolegiackim od 3 do 18 grudnia, na Rynku Łazarskim od 3 do 18 grudnia 2022.

Warte uwagi, choć nieco mniej spektakularne jarmarki świąteczne odbywają się również w Toruniu, Katowicach i Bydgoszczy.

Jarmarki w Europie

Zagraniczne jarmarki bożonarodzeniowe są fajnym celem, jeśli chcemy zobaczyć, jak inni obchodzą święta Bożego Narodzenia. Szczególnie warte zobaczenia są te w Niemczech, np. w Norymberdze, Berlinie, Dreźnie, Monachium, Kolonii, Frankfurcie nad Menem, czy Dortmundzie.

A jeśli nie niemieckie jarmarki, to warto jeszcze wziąć pod uwagę świąteczne kramy w Zurychu, Wiedniu, Pradze i Budapeszcie.

Przeczytaj także:

Kolorowa, biała, pastelowa a nawet czarna - choinkę można ubrać na wiele rożnych sposobów. Ważne, aby zrobić to w gronie szczęśliwej rodziny.

14.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Essa, odklejka, slay, łymyn, betoniarz - to są zwycięskie słowa tegorocznego konkursu w 2022 roku na Młodzieżowe Słowo Roku. Czy wiesz, co oznaczają?

13.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Co skrywa przed nami Ocean Południowy i dlaczego jest to takie ważne odkrycie? Badaczom udało się rozwikłać tę zagadkę i przygotowali dokładną mapę Antarktydy.

12.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.