Netflix – kwadrans na wpisanie kodu

25.01.2023

2023-01-25T09:28:00.000Z//2023.01.25

|
Udostępnij:

Koniec z współdzieleniem konta na Netflixie. W 2023 nastąpią zmiany, które będą wymagały aby w ciągu 15 minut podać 4-cyfrowy kod, przysyłany na e-maila lub numer telefonu właściciela subskrypcji.

kod Netflix

Netflix zdobył ogromną rzeszę fanów. Szczegółów dowiesz się z artykułu: Pora na Netflixa! Obecnie ma aż 222 milionów użytkowników. Netflix jest wciąż największym serwisem streamingowym. Jednak już w pierwszym kwartale 2022 roku platforma streamingowa borykała się z wieloma problemami. Netflix odnotował stratę blisko 200 tys. subskrybentów w porównaniu z czwartym kwartałem 2021 roku. Przyczyną jest rosnąca konkurencja, ale również wzrost cen subskrypcji, na którą Netflix zdecydował się jakiś czas temu. Gigant streamingowy zasygnalizował kilka miesięcy temu, że dokręci śrubę subskrybentom, którzy dzielą się swoimi danymi logowania i hasłami. Aktualizacja dotarła do Polskich użytkowników, a tym samym zakończyła erę nielegalnego dzielenia się kontem.

Obecnie w Polsce Netflix dostępny jest w trzech wariantach:

  • podstawowy (1 osoba) – 29 zł/miesiąc,
  • standardowy (2 osoby) – 43 zł/miesiąc,
  • premium (4 osoby) – 60 zł/miesiąc.

Okazuje się, że dla wielu osób to zbyt dużo, więc zaczęli kombinować i udostępniać platformę, dla znajomych. W 2019 roku analitycy platformy doszli do wniosku, ze takie udostępnianie haseł jest główną przyczyną obniżania firmie przychodów. W czasach, gdy na rynku pojawiła się konkurencja, Netflix postanowił podjąć kroki w celu eliminacji procederu dzielenia się hasłami. Zgodnie z doniesieniami "The Wall Street Journal" w 2023 roku nastąpi koniec ery współdzielenia konta. Hasła będą mogły być udostępnione tylko tym osobom, które mieszkają razem. Netflix będzie to weryfikował np. na podstawie adresu IP.

Weryfikacja urządzenia będzie wyglądała w ten sposób, że Netflix wyśle link na adres e-mail lub numer telefonu właściciela konta. Znajdzie się tam 4-cyfrowy kod weryfikacyjny, który należy przepisać na urządzenie w trakcie 15 minut. Taka prośba może pojawiać się co jakiś czas.

Niektórym osobom, nie podoba Ci się ta aktualizacja Netflixa. Mogą więc zrezygnować z subskrypcji. O tym jak to zrobić, przeczytasz w artykule: Jak anulować subskrypcję na Netflixie? Natomiast jeśli jesteś fanem seriali i filmów z Netflixa koniecznie sprawdź, co jeszcze ma w ofercie. Więcej dowiesz się z artykułu: Netflix tworzy własne studio gier.

Przeczytaj także:

Nadal obowiązują przepisy o nakazie zakładania maseczek w niektórych miejscach. Gdzie jeszcze trzeba zakrywać usta i nos? Czy ktoś to sprawdza?

24.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Z racji tego, że pływające farmy fotowoltaiczne nie są częstym widokiem w Polsce, zdecydowanie warto poznać bliższe szczegóły tego odważnego projektu.

23.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Buj Binghatti Jacob & Co Residences będzie najwyższym mieszkalnym wieżowcem na świecie ze 112 piętrami. Powstanie w Dubaju, mieście przepychu i luksusu.

20.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.