Top 3 seriale kostiumowe

08.03.2023

2023-03-08T09:18:00.000Z//2023.03.08

|
Udostępnij:

Nie ma co generalizować, ale jednak kobiety częściej od mężczyzn wybierają romantyczne seriale kostiumowe. To często dramaty, historie kobiet i ich związków, opowiadające o problemach z jakimi się borykały w przeszłości. Przejrzeliśmy bazę Netflixa i wybraliśmy kilka seriali, które powinny spodobać się paniom zakochanym w kostiumowych sceneriach.

seriale kostiumowe

Outlander

To jeden z najczęściej polecanych i ocenianych seriali kostiumowych. Ten amerykański serial telewizyjny jest adaptacją cyklu powieści Obca autorstwa Diany Gabaldon. Akcja serialu rozgrywa się na dwóch równoległych planach czasowych: w latach 40. XX wieku i w latach 40. XVIII wieku. Główną bohaterką jest Claire Randall, która była brytyjską pielęgniarką podczas II wojny światowej. W pewnym momencie niespodziewanie przenosi się o 200 lat wstecz, a jej perypetie pokazane są na tle historii konfliktów szkocko-angielskich. Na serial składa się 6 sezonów, każdy po 16, 13 lub 12 odcinków.

Brightonowie

Premiera pierwszego sezonu odbyła się w 2020 roku, a drugiego w marcu 2022 roku. Oba sezony serialu Brightonowie, przyniosły mu zaskakującą popularność. To również amerykański serial dramatyczny, jednak tym razem osadzony w XIX wiecznej Anglii. Serial jest inspirowany powieściami powieści Julii Quinn. Ośmioro zżytego rodzeństwa szlachetnej i wpływowej rodziny Bridgertonów – Anthony, Benedict, Colin, Daphne, Eloise, Francesca, Gregory i Hiacynt – poruszają się po londyńskich wyższych sferach w poszukiwaniu miłości. Pokazane są perypetie poczynań bohaterów otoczonych zarówno przyjaciółmi, jak i rywalami.

Cesarzowa Sisi

Pierwszy, a jak już wiadomo nieostatni, sezon serialu został bardzo pozytywnie przyjęty. Zostałą w nim przedstawiona historia cesarzowej Austrii Sisi, czyli Elżbiety Bawarskiej. Młoda cesarzowa ma przeciwko sobie teściową, suwerenną, żądną władzy Zofię, ale także brata Franciszka, Maksymiliana, który sam pragnie tronu i samej cesarzowej. W tak trudnych okolicznościach musi sobie radzić, co wychodzi z różnym skutkiem.

Przy okazji – sprawdź TOP 5 seriali o psychopatach.

Przeczytaj także:

Okazuje się, że kobiety mają większe szanse na znalezienie ciekawej osoby w portalach randkowych. Ogłoszeń panów jest tam dwa razy więcej niż pań.

07.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

AI sztuczna inteligencja przejmuje coraz większe obszary naszego życia. Dzięki temu jakość życia ma się polepszyć, ale czy rzeczywiście tak jest?

06.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Plątanina kabli pod biurkiem to częsty widok w większości miejsc pracy. Zbiera się tam kurz, wygląda to nieestetycznie i przeszkadza w pracy. Jak temu zaradzić?

03.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.