Folia, szkło hartowane a może etui?  

13.04.2022

2022-04-13T07:26:00.000Z//2022.04.13

|
Udostępnij:

Zastanawiasz się, co najlepiej ochroni ekran Twojego telefonu? Wiele zależy od budżetu. Jak wiadomo im bardziej skuteczne formy ochrony, tym będą droższe. Jednak przy najnowszych modelach telefonów, warto zainwestować w ochronę szybki. Ona jest przecież najbardziej narażona na uszkodzenia.

ochrona ekranu

W nowoczesnych telefonach, ekrany są coraz bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Niestety nawet najlepszy model nigdy nie będzie w pełni odporny na zarysowania, pęknięcia czy ubytki powstałe w wyniku upadku. Naprawa uszkodzonego wyświetlacza jest kosztowna, a ubezpieczenia często nie obejmują mechanicznych uszkodzeń wyświetlacza. Koszt wymiany uszkodzonego wyświetlacza to w zależności od modelu telefonu od 400 do nawet tysiąca złotych. Dlatego dobrze jest już na samym początku zainwestować o ochronę wyświetlacza. Do wyboru są różne metody – bardziej i mniej skuteczne. Skupmy się na trzech najpopularniejszych.

  • Folia ochronna - folie ochronne są o wiele tańsze niż szkła hartowane. Niektóre są wyposażone w podkład amortyzujący wstrząsy podczas upadków. Wtedy żywotność wyświetlacza jest przedłużona i stanowi jeszcze lepsze bezpieczeństwo. Nie rozpada się na ostre kawałki, co ma znaczenie szczególnie podczas użytkowania telefonu przez dzieci.
  • Szkło hartowane - wykonane jest ze sztywnego, ale jednocześnie cienkiego tworzywa. Nawet jeśli pęknie, nadal jest przymocowane do ekranu. Montaż szkła hartowanego wymaga precyzji dlatego dobrze jest je założyć w punkcie serwisowym. Powinno być dobrze dopasowane do modelu telefonu, aby chronić całą powierzchnię ekranu. Wyróżnia się różne rodzaje szkieł, m.in. 2D, 2.5D, 3D, 4D i 5D.
  • Etui – to najtańszy sposób ochrony ekranu, szczególnie jeśli wybierze się zwykły silikonowy model ochraniacza. Warto kupić takie, które będzie chroniło cały smartfon. Dobrze jeśli jednocześnie będzie wodoodporne. Godne polecenia są etui z klapką, która z jednej strony chroni wyświetlacz a z drugiej nie stanowi żadnej przeszkody podczas użytkowania – głównie w nowoczesnych telefonach dotykowych.

Niezależnie od tego, który rodzaj zabezpieczenia wybierzesz, zawsze trzeba chronić telefon, bo naprawa wyświetlacza może okazać się kosztowna, lub wręcz nieopłacalna. Przy okazji sprawdź, Co zrobić po zalaniu telefonu?

Przeczytaj także:

Internet to nie tylko skarbnica wiedzy, ale również sposób na odreagowanie codziennych stresów. Świetnie w tej roli sprawdzają się zabawne quizy.

12.04.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Coraz więcej osób docenia w swoich domach rozwiązania typu smart home. Jednym z najczęściej wybieranych sposobów na automatyzację domu, są elektryczne rolety.

11.04.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

W sieci dostępnych jest wiele programów do obróbki wideo. Nie każdy jednak spełnia podstawowe wymagania. Czym się kierować podczas wyboru takiego programu?

08.04.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.