Prognoza pogody na święta – czy i gdzie będzie śnieg?

20.12.2022

2022-12-20T07:13:00.000Z//2022.12.20

|
Udostępnij:

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. W dużej mierze za magię tą odpowiada biały śnieg, tworząc niepowtarzalną i wyjątkową atmosferę. Dowiedz się już dziś, jakie są prognozy na święta, czy będzie śnieg, a także, w jakiej części polski będzie biało.

pogoda święta

Czy będzie śnieg na święta?

Jednym z najważniejszych pytań, jakie zadajemy sobie przed świętami Bożego Narodzenia każdego roku, jest to czy będzie śnieg. W tym roku prognozy nie różnią się od tych z poprzednich lat i nie możemy liczyć zbyt mocno na szczególne anomalia. Śnieg na święta może zatem pojawić się w pewnych rejonach Polski, ale raczej nie będzie to duża pokrywa zasłaniająca wszystko w zasięgu naszego wzroku.

Według prognoz długoterminowych temperatura pod koniec grudnia ma oscylować w granicach od -5 do +10 stopni. W takiej temperaturze nie możemy zatem liczyć na białe szaleństwo, choć śnieg może pokryć cienką warstwą nasze ulice i trawniki.

Na święta zapowiadane są umiarkowane opady śniegu oraz śnieg z deszczem. Oznacza to, że przy sprzyjających warunkach pogodowych, możemy mieć do czynienia z małą ilością śniegu. Z pewnością wystarczy ona, aby nadać świątecznego charakteru naszemu otoczeniu, choć z drugiej strony, nie będziemy mogli ulepić z niego zbyt dużego bałwana.

Gdzie będzie padał śnieg w Polsce?

Zdecydowanie w najlepszej sytuacji podczas świąt Bożego Narodzenia będzie południe Polski. Są to przede wszystkim tereny górzyste lub tereny w bliskim otoczeniu gór. Jeśli mamy liczyć na śnieg, najwięcej znajdziemy go właśnie w górzystych partiach Polski. Chcąc zatem zasmakować, choć trochę białego szaleństwa w trakcie świąt, mieszkańcy południowej części Polski będą mieli najlepszą ku temu okazję.

W zachodniej i centralnej części Polski warunki pogodowe będą nieco mniej sprzyjające ze względu na wyższą temperaturę. Ogólnie nie można jednak wykluczać, że śnieg spadnie i tu. Nieco bardziej optymistycznie, mogą być również nastawieni mieszkańcy wschodniej części Polski, w której przewiduje się niższe temperatury, które z kolei będą sprzyjały opadom śniegu.

Przeczytaj także:

Połączenie tej marki z rynkiem gier może być zaskakujące, ale nie jest pozbawione sensu. Sam Netflix ma też imponujące plany wobec tego projektu.

19.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

The Line - ma to być innowacyjne miasto, a przy tym niezwykle długie i wąskie, a więc ma zupełnie inną koncepcją niż nawet najnowocześniejsze obecne miasta.

16.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

W tym w całej Polsce zorganizowanych zostało wiele jarmarków świątecznych. Które są szczególnie warte odwiedzenia, ze względu na atrakcje dla dzieci?

15.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.