Sprawdź, czy iPhone nie jest kradziony!

28.10.2020

2020-10-28T17:59:00.000Z//2020.10.28

|
Udostępnij:

Zakup iPhone’a wiąże się ze sporymi kosztami. Szukając korzystniejszych rozwiązań, rozważasz zakup używanego iPhona? To może być dobry pomysł, ale zanim się zdecydujesz, sprawdź, czy nie jest kradziony. Pozwala na to, sprawdzenie iPhone IMEI!

[iphone IMEI

Oferty atrakcyjne cenowo powinny być brane pod uwagę, tylko wtedy gdy masz pewność, że towar nie pochodzi z kradzieży. Jeśli okaże się, że zakupiony iPhone został wcześniej skradziony, możesz mieć nieprzyjemności związane z przesłuchaniami na policji, a w konsekwencji stracisz swój telefon i pieniądze. Sprawdzenie iPhone IMEI jest bardzo proste, dlatego warto poświęcić na to chwilę i mieć pewność!

Na czym polega sprawdzenie iPhone IMEI?

15-cyfrowy IMEI to indywidualny numer identyfikacyjny telefonu, dzięki któremu można zlokalizować go niezależnie od rodzaju użytej karty SIM. O tym, jak sprawdzić IMEI iPhone można znaleźć wiele wskazówek w internecie.

Jak sprawdzić iPhone IMEI?

Sprawdzenie iPhone, należy rozpocząć od znalezienia 15-cyfrowego numeru IMEI.

  • Numer IMEI znajduje się na oryginalnym opakowaniu urządzenia oraz na dokumencie zakupu np. paragonie lub fakturze.
  • Jeśli nie masz oryginalnego pudełka ani dokumentu zakupu, numer powinien znajdować się na urządzeniu w pobliżu miejsca na baterię lub po prostu na obudowie.
  • Możesz też sprawdzić numer IMEI na klawiaturze. Wystarczy, że wpiszesz ciąg znaków: *#06#. Po chwili na wyświetlaczu ukaże się numer.
  • Gdy masz już numer IMEI, wystarczy, że sprawdzisz, czy znajduje się on na czarnej liście poszukiwanych telefonów – na przykład na stronie https://imei24.com/

Co oznacza wynik sprawdzenia IMEI iPhone?

Po sprawdzeniu numeru IMEI otrzymujesz wynik odczytu danych z serwera marki iPhone, w którym jest informacja o statusie wpisu na czarną listę. Czarna lista IMEI to spis numerów IMEI urządzeń, które zostały ukradzione i ten fakt został zgłoszony na policję.

Z opisu dowiesz się również, jaka jest sieć oraz kraj pochodzenia telefonu iPhone, jaka jest data zakupu, wersja oprogramowania oraz informacje o gwarancji. Otrzymasz również informację o statusie blokady aktywacji. Jeżeli na telefonie jest blokada, to oznacza, że zakup warto odpuścić, bo bez danych właściciela, korzystanie z urządzenia nie będzie możliwe.

Przeczytaj także:

Fake news to inaczej fałszywa wiadomość o sensacyjnym charakterze, która jest publikowana w celu wywołania dezinformacji.

23.10.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Kontem można zarządzać w dowolnym miejscu i czasie – w internecie lub aplikacji mobilnej.

20.10.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Komunikacja przez Internet to doskonały sposób na wymianę informacji pomiędzy osobami z różnych zakątków świata. Jej znaczenie wzrosło w czasie pandemii koronawirusa, kiedy wiele komunikatorów zaczęto wykorzystywać nie tylko do celów towarzyskich, ale również zawodowych. Dzięki rozw...

20.10.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.