Podcasty – gdzie słuchać?  

01.12.2021

2021-12-01T07:48:00.000Z//2021.12.01

|
Udostępnij:

Podcasty są świetnym sposobem na uzupełnianie braków w wiedzy, nawet jeśli uważasz, że nie masz na to czasu. Możesz ich słuchać w najróżniejszych miejscach: w drodze do pracy, przed snem, na zakupach, czy na spacerze z psem. Wystarczy, że będziesz miał przy sobie telefon.

podcasty

Podcasty to audycje z programami audio lub wideo na różne tematy. Autorzy poruszają w nich zagadnienia, które dotyczą ich zawodowo lub hobbistycznie. Mają dużą wiedzę w zakresie omawianych tematów, i w ramach podcastów dzielą się nią ze słuchaczami. Zdarza się, że do dyskuji zapraszają inne osoby, na przyklad ekspertów w danej dziedzinie.

W ostatnim czasie panuje coraz większa moda na tworzenie podcastów, które jak się później okazuje, nie zawsze są cennym źródłem informacji. Twórcą może zostać każdy, kto ma na to ochotę. Dlatego ważne, aby weryfikowac twórców i wybierać, tylko podcasty, które wnoszą jakąś wartość.

Gdzie słuchać podcastów?

Aby słuchać podcastów, wystarczy zwykły smartfon z dostępem do internetu. Podczas spaceru, warto podłączyć słuchawki, aby komfortowo odsłuchiwać audycji. Gdzie znaleźć ciekawe podcasty?

 • YouTube
 • Spotify
 • Lecton
 • Podcasty Google
 • Pocket Casts
 • Castbox

Ranking najlepszych podcastów Spotify

Z danych Spotify wynika, że podcasty były w 2021 roku o 94% bardziej popularne niż w zeszłym roku. Które najbardziej? Spotify przygotowało ranking z podziałem na różne kategorie.

 • Komedia: Ja i moje przyjaciółki idiotki, BEczKA, Tu Okuniewska, Karol Paciorek, Dwóch Typów Podcast, Pastolektrownia, Bajki dla dorosłych, The Joe Rogan Experience, Historia dla dorosłych, Vogule co myślisz?
 • Newsy: Podsiadło Kotarski Podcast, Global News Podcast, The Daily, Sekielski Online, The Economist Podcasts, Adam Bodnar Podcast „Nie tylko o prawach człowieka”, Rafał Otoka-Frąckiewicz, #ważne, Finansowe sensacje tygodnia, Podcast Kultury Liberalnej
 • Tematyka społeczno-kulturalna: Dwóch Typów Podcast, Rafał Gębura, Co ćpać po odwyku, Krzysztof Gonciarz, RealCast, Tu Czarkowski, Tam Okuniewska, Bajki dla dorosłych, DALEJ Martyna Wojciechowska, Let’s Find Out ASMR, Polimaty 2
 • Sport: Budnik i Pokrzywiński o F1, Elite Mentality, Praktyczna Strona Treningux, Górski Podcast 8a.pl, F1: Beyond The Grid, Learn English with the British Council and Premier League, Daria Abramowicz Podcast, Świat Okiem Biegacza, Kilka słów o Legii, Bieganie.pl
 • Kryminał: Piąte: Nie zabijaj, Zagadki Kryminalne, Straszne Historie na faktach, Historie na Faktach True Crime, Zabójcze opowieści, Prawdziwe Zbrodnie, STREFA MROKU, Aneks Kryminalny, Zbrodnie Zapomniane, Kryminalna Skandynawia

Przeczytaj także:

Coraz zimniejsze wieczory, skłaniają do zastanowienia się, czy warto zdecydować się na elektryczny kominek? A jeśli tak, to jaki wybrać?  

29.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Co czwarta rodzina w Polsce korzysta z płatnych treści streamingowych. Najpopularniejszy jest Netfilx, ale coraz większym uznaniem cieszy się Viaplay. 

26.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Czy Black Friday w tym roku zaskoczy nas wielkością oferowanych promocji? W zeszłym roku było to tylko nieco ponad 3%. Na ile będzie można liczyć w tym roku?

25.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.