Pogoda w wakacje 2022

06.07.2022

2022-07-06T12:18:00.000Z//2022.07.06

|
Udostępnij:

Prognoza pogody ma znaczenie, nie tylko dla turystów, ale przede wszystkim dla rolników. Od niej bowiem zależy jakość ich upraw, co bezpośrednio przekłada się na możliwość osiągnięcia zysków ze sprzedaży plonów. Jednak nie ma co ukrywać – każdy jest ciekawy, czy w tegoroczne wakacje będzie mógł się wygrzać w słońcu.

pogoda

Temperatura w lipcu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że tegoroczny lipiec będzie gorący. Z informacji wynika, że średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020". Ponadto suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej. Można więc być niemal pewnym, że będzie słonecznie i niezbyt deszczowo. Dotyczy to całego kraju. To oznacza, lipiec jest doskonałym miesiącem, aby w tym roku zaplanować urlop w kraju.

Ciekawe wnioski płyną również z raportu w serwisie czasnadmorze.pl. Redaktorzy przeanalizowali różne prognozy pogody i wyciągnęli następujące wnioski: Pierwsze dni lipca będą upalne, ale później może pojawić się zmienność. Można spodziewać się przelotnych opadów, ale nie zabraknie również przejaśnień, podczas których słońce pokaże swoją moc. Kolejna fala upałów wróci po 10 lipca, ale towarzyszyć im będą burze z intensywnymi opadami. Końcówka miesiąca również zapowiada się słonecznie, chociaż burzowo.

Temperatura w sierpniu

Skoro wiemy, już, jaka będzie pogoda w lipcu, czas sprawdzić co czeka nas w sierpniu. Drugi letni miesiąc również będzie ciepły. Z danych IMGW wynika, że średnia miesięczna temperatura powietrza będzie kształtować się w powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020, ale nie wszędzie – tak będzie na południu Polski. Natomiast nad morzem temperatura będzie w normie. Suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej. To oznacza, że planując urlop w sierpniu, lepiej skłaniać się ku wyjazdowi w góry.

Przeczytaj także:

Wielu przedsiębiorców odetchnęło z ulgą, zamiast 17%, będą tylko 12% swoich zysków oddawać państwu.

05.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Wakacje w Afryce to jedno z ważniejszych marzeń podróżniczych. Dzika natura i gorący klimat, to coś czego nam brakuje w Polsce.

04.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Kierowcy mają wiele aplikacji z nawigacją do wyboru. Jednak nie każdy wybór będzie trafiony. Dlatego podpowiadamy, które nawigacje są godne uwagi.

01.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.