Signal – bezpieczeństwo, ponad wszystko

17.03.2021

2021-03-17T06:04:00.000Z//2021.03.17

|
Udostępnij:

Komunikatory internetowe zmieniły się na przestrzeni lat. Jeszcze 20 lat temu, taka forma kontaktowania się, była możliwa dla nielicznych. Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez możliwości wysyłania szybkich i darmowych wiadomości. Jednym z takich komunikatorów jest właśnie Signal. Co go wyróżnia od pozostałych? Bezpieczeństwo i niezawodność!

signal

Czym jest w zasadzie Signal? To jedna z najbezpieczniejszych dostępnych aplikacji mobilnych, która służy do przesyłania wiadomości. Nie przechowuje jednak wiadomości w chmurze, tak jest to jest w przypadku innych popularnych komunikatorów, na przykład WhatsApp.

To, że Signal jest aplikacją niezawodną, świadczy fakt, że stał się oficjalnym komunikatorem Komisji Europejskiej. Komisja zaleciła swoim pracownikom, używania Signala, bo jest najbardziej bezpieczny ze wszystkich komunikatorów. To dzięki zaszyfrowanym wiadomościom metodą end-to-end. Ma to zapobiec coraz częstszym atakom hakerów, które mogą mieć przecież katastrofalne skutki.

Jakie funkcje ma Signal?

  • Mów cokolwiek – Signal wykorzystuje zaawansowany szyfr metodą end-to-end,
  • Nie trać czasu — szybkość to największy walor Signala, nawet w najbardziej ograniczonym środowisku,
  • Nie przepłacaj — aplikacja jest zupełnie bezpłatna, nie ma reklam i nikt Cię nie śledzi,
  • Bądź sobą — można korzystać ze swojej telefonicznej książki numerów,
  • Mów wyraźnie — to zasługa ulepszonej jakości audio i wideo, dzięki czemu można nagrywać w różnych trudnych warunkach,
  • Szepcz w ciemności — istnieje możliwość przełączenia się na ciemny motyw, jeśli nie chcesz, aby na wyświetlaczu pojawiało się światło,
  • Spersonalizuj dźwięki – można dopasować różne dźwięki, do każdej osoby, lub w ogóle wyłączyć dźwięk,
  • Zobrazuj to — znajdują się tam edytory obrazów, dzięki czemu, można rysować, przycinać i obracać zdjęcia.

Signal okazał się strzałem w dziesiątkę. Coraz więcej osób się do niego przekonuje, a sama aplikacja odnotowuje systematycznie coraz większą liczbę pobrań. Na takie wyniki wpływ ma wspomniane wcześniej bezpieczeństwo, ale też możliwości. Można tu przesyłać wiadomości tekstowe i głosowe, GIF-y, naklejki, emotki oraz zdjęcia – wszystko w najlepszej jakości.

W kwestii kompatybilności z urządzeniami, Signal również spełnia swoje zadanie. Można z niego korzystać na urządzeniach wyposażonych w system Android, Apple iOS. Zainstalować go można zarówno na telefonie, jak i również na komputerze (z Windows, Mac OS lub Linux).

Przeczytaj także:

Smart city wykorzystuje nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne w celu polepszenia życia jego mieszkańcom. Wszystko po to, aby żyło się łatwiej, szybciej i wygodniej.

16.03.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

NFC to funkcjonalna komunikacja zbliżeniowa, która co roku mocniej zyskuje na swojej popularności. Moduł NFC można znaleźć w większości smartfonów klasy średniej i wyższej. Warto więc wiedzieć, jak działa NFC.

15.03.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Najmłodsi wykorzystują swoje komputery i smartfona nie tylko do zabawy i kontaktu z rówieśnikami, ale również do nauki. W sieci czyha jednak na dzieci wiele niebezpieczeństw, przed którymi przynajmniej częściowo można je uchronić.

12.03.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.