Ranking aplikacji turystycznych 

11.11.2022

2022-11-11T09:22:00.000Z//2022.11.11

|
Udostępnij:

W czasie jesieni również można podróżować i ma to swoje zalety. Atrakcje turystyczne są mniej oblegane i można cieszyć się niczym nie zakłóconą bliskością natury. Aby jednak nie zagubić się w dziczy lub w miejskim gwarze, warto w smartfonie mieć kilka przydatnych aplikacji. Które przewodniki turystyczne są naszym zdaniem najlepsze? Przygotowaliśmy ranking aplikacji mapy turystyczne i aplikacji szlaki turystyczne.

przewodnik turystyczny

Aplikacje turystyczne zainstalowane w smartfonie, są zawsze pod ręką i co ważne – gotowe do użycia. Ułatwiają podróżowanie w nieznanych miejscach, wybór najlepszych tras i szlaków, a w razie zagubienia, potrafią pokierować na właściwą drogę. Podzieliliśmy je na trzy kategorie:

 • przewodnik turystyczny
 • aplikacja mapy turystyczne
 • aplikacja szlaki turystyczne

Przewodnik turystyczny

Aplikacja przewodnik turystyczny pozwala znaleźć ciekawe miejsca w odwiedzanym mieście. Sprawdzi się szczególnie podczas zwiedzania dużych metropolii. Które warto wypróbować?

 • TripAdvisor City Guides – to bardzo dobry przewodnik dla osób, które zwiedzają zagraniczne miasta. Działa offline i jest darmowy – to chyba jego największe zalety. Jedynym minusem jest jego dostępność językowa – poradzą sobie z nią osoby znające angielski. Ciekawe, że użytkownicy polecają sobie miejsca, recenzują je, więc można się tymi poleceniami sugerować. Aplikacja ma też ciekawą opcję City Facts – to zbiór przydatnych informacji o konkretnych miejscach. Natomiast za pomocą opcji Point Me There można wyznaczyć trasę do wybranego wcześniej miejsca.
 • Polska Niezwykła – aplikacja skierowana do podróżników w Polsce. Znajduje się w niej spora baza ciekawostek z tysięcy miejsc w Polsce. Bez problemu można tam znaleźć historyczne miejsca, parki krajobrazowe, pomniki czy muzea. W aplikacji można szukać ciekawych miejsc, używając lokalizacji – dzięki czemu wiadomo, co ciekawego jest do zobaczenia w pobliżu.
 • Foursquare – to dobra aplikacja przewodnik turystyczny, którą można wypróbować podczas zagranicznych wojaży, szczególnie do dużych aglomeracji. Ma wiele opinii użytkowników o danych miejscach, można więc dzięki niej wybrać sprawdzone wcześniej miejscówki.

Aplikacja mapy turystyczne

Aplikacja mapy turystyczne przyda się każdemu, kto nie ma orientacji w terenie, lub po prostu chce szczegółowo zaplanować trasę wycieczki. Warte polecenia są głównie te trzy aplikacje mapy turystyczne:

 • Google Maps – to prawdopodobnie najczęstszy wybór spośród aplikacji mapy turystyczne. Oferuje dość dokładne mapy satelitarne, które znacznie ułatwiają poruszanie się w nieznanym mieście. Jej największym walorem jest tryb Google Street View. Można w niej również bez problemu znaleźć lokale gastronomiczne, sklepy czy atrakcje turystyczne.
 • Mapa Turystyczna – to stosunkowo nowa aplikacja map turystycznych. Pokazuje ona przebieg szlaków turystycznych (głównie w górach polskich, czeskich i słowackich) wraz z ich poziomem trudności. Ma również opcję nagrywania tras.
 • Geoportal Mobile - to rządowa aplikacja, która ma najwyższą jakość zdjęć satelitarnych i lotniczych. Aplikacja obsługuje nawet skany starych map topograficznych. Posiada również funkcję modelowania rzeźby terenu. To jedna z najbardziej zaawansowanych aplikacji map turystycznych.

Aplikacja szlaki turystyczne

Istnieje szereg aplikacji szlaki turystyczne, z czego warte uwagi są:

 • Polskie Szlaki – co prawda interfejs aplikacji szlaki turystyczne pozostawia wiele do życzenia, to jednak warto ją zainstalować z kilku powodów. Są tam precyzyjnie opracowane najważniejsze szlaki turystyczne w polskich górach. Są one oznaczone poziomem trudności, więc można dopasować trasę do swoich umiejętności i kondycji. Na każdym szlaku zaznaczone są istotne punkty, które są warte uwagi.
 • Traseo - to warta uwagi aplikacja, w której można wybierać spośród propozycji innych użytkowników. Można również otrzymać dostęp do wielu innych szlaków, jednak w tym celu należy wykupić abonament.
 • Mapy.cz – to równie ciekawa aplikacja szlaki turystyczne ze względu na fakt, że mapy są dokładne i często są na nich zaznaczone atrakcje turystyczne. Aplikacja pozwala na wyznaczenie trasy i obliczenie jej długości. Dostępne są w nej mapy samochodowe, rowerowe i piesze.

Przeczytaj także:

W tym roku obchodzimy już 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To święto, jest dobrą okazją, aby sprawdzić jaki jest stan polskiej armii.

10.11.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Dotacje dla rodzin z dziećmi, dopłaty do prądu, gazu, węgla, a nawet do kredytu hipotecznego - czy wiesz, z jakich form wsparcia możesz skorzystać?

09.11.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta śródziemnomorska, ketogeniczna, fleksitariańska czy dieta DASH? Która z nich została najlepiej oceniona przez amerykańskich naukowców?

08.11.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.