Playlista muzyczna - jak ją przygotować?

30.12.2020 |
Udostępnij:
playlista

Playlista, czyli lista utworów muzycznych, które można wykorzystać na przykład podczas organizacji domówki w gronie najbliższych to poważne zadanie. To właśnie wybrane piosenki zadecydują o udanej zabawie oraz sprawią, że goście poderwą się do tańca. Aby jednak uniknąć problemów technicznych i długich przerw pomiędzy utworami, warto wcześniej przygotować muzykę w wygodnej aplikacji muzycznej.

Jak wyglądała lista muzyczna kiedyś i dziś?

Jeszcze kilkanaście lat temu przygotowanie swojej listy muzycznej wymagało posiadania kasety lub płyty CD z ulubionymi utworami. Z czasem jednak muzyka, podobnie jak inne dziedziny życia, uległa cyfryzacji, a jej puszczanie było możliwe za pośrednictwem komputera z zestawem głośników grających. Przygotowanie listy muzycznej polegało wtedy na pobraniu z internetu wybranych piosenek, a następnie odtwarzaniu ich w wybranym programie, np. popularnym w tamtych latach Winampie lub stanowiącym część oprogramowania Windows Media Playerze. Minusem tego rozwiązania była ograniczona dostępność do legalnych źródeł z popularną muzyką.

Z czasem na rynku pojawiły się popularne aplikacje muzyczne, z których największą renomą cieszy się Spotify. Co prawda korzystanie z tej platformy wymaga opłacenia miesięcznego abonamentu, jednak jest to koszt rzędu 10-20 zł. W zamian otrzymujesz legalny dostęp do dowolnej muzyki.

Jak przygotować listę muzyczną w aplikacji Spotify?

Aby przygotować listę muzyczną w Spotify, postępuj według poniższych kroków:

  • Załóż konto lub zaloguj się na swoim profilu.
  • W lewym panelu bocznym znajdziesz ikonę oznaczoną znakiem „+”, obok której widnieje napis „Nowa playlista”.
  • Wybierz tę opcję i nadaj nazwę swojej liście muzycznej, np. „Sylwester 2020”. Możesz także dodać swój opis.
  • Kiedy utworzysz już nową playlistę, możesz przystąpić do dodawania ulubionych utworów. Zrobisz to poprzez wpisywanie wykonawców lub tytułów w górnym panelu oznaczonym lupką z napisem „Wyszukaj”.
  • Kliknij wyszukany utwór, a następnie na jego nazwie naciśnij prawy przycisk myszki i wybierz opcję „Dodaj do playlisty”. Następnie wybierz stworzony folder i gotowe. Postępuj analogicznie z kolejnymi piosenkami.

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.