Playlista muzyczna - jak ją przygotować?

30.12.2020

2020-12-30T11:25:00.000Z//2020.12.30

|
Udostępnij:
playlista

Playlista, czyli lista utworów muzycznych, które można wykorzystać na przykład podczas organizacji domówki w gronie najbliższych to poważne zadanie. To właśnie wybrane piosenki zadecydują o udanej zabawie oraz sprawią, że goście poderwą się do tańca. Aby jednak uniknąć problemów technicznych i długich przerw pomiędzy utworami, warto wcześniej przygotować muzykę w wygodnej aplikacji muzycznej.

Jak wyglądała lista muzyczna kiedyś i dziś?

Jeszcze kilkanaście lat temu przygotowanie swojej listy muzycznej wymagało posiadania kasety lub płyty CD z ulubionymi utworami. Z czasem jednak muzyka, podobnie jak inne dziedziny życia, uległa cyfryzacji, a jej puszczanie było możliwe za pośrednictwem komputera z zestawem głośników grających. Przygotowanie listy muzycznej polegało wtedy na pobraniu z internetu wybranych piosenek, a następnie odtwarzaniu ich w wybranym programie, np. popularnym w tamtych latach Winampie lub stanowiącym część oprogramowania Windows Media Playerze. Minusem tego rozwiązania była ograniczona dostępność do legalnych źródeł z popularną muzyką.

Z czasem na rynku pojawiły się popularne aplikacje muzyczne, z których największą renomą cieszy się Spotify. Co prawda korzystanie z tej platformy wymaga opłacenia miesięcznego abonamentu, jednak jest to koszt rzędu 10-20 zł. W zamian otrzymujesz legalny dostęp do dowolnej muzyki.

Jak przygotować listę muzyczną w aplikacji Spotify?

Aby przygotować listę muzyczną w Spotify, postępuj według poniższych kroków:

  • Załóż konto lub zaloguj się na swoim profilu.
  • W lewym panelu bocznym znajdziesz ikonę oznaczoną znakiem „+”, obok której widnieje napis „Nowa playlista”.
  • Wybierz tę opcję i nadaj nazwę swojej liście muzycznej, np. „Sylwester 2020”. Możesz także dodać swój opis.
  • Kiedy utworzysz już nową playlistę, możesz przystąpić do dodawania ulubionych utworów. Zrobisz to poprzez wpisywanie wykonawców lub tytułów w górnym panelu oznaczonym lupką z napisem „Wyszukaj”.
  • Kliknij wyszukany utwór, a następnie na jego nazwie naciśnij prawy przycisk myszki i wybierz opcję „Dodaj do playlisty”. Następnie wybierz stworzony folder i gotowe. Postępuj analogicznie z kolejnymi piosenkami.

Przeczytaj także:

Aby odzyskać pieniądze z błędnego przelewu, należy przeprowadzić dochodzenie zwrotu nieprawidłowo przekazanych środków od osoby, która te środki otrzymała. Jeśli to się nie uda, należy sięgnąć po narzędzia pozwalające na udowodnienie bezpodstawnego wzbogacenia. 

29.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Facebook Live, czyli opcja transmitowania na żywo wbrew pozorom wcale nie jest skomplikowana. Wymaga jedynie dostępu do internetu oraz smartfona lub komputera z kamerką internetową.

28.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Zakupy przez internet są wyjątkowo łatwe, wygodne i przyjemne. Niestety, czasem kupiona rzecz, nie spełnia oczekiwań lub na przykład okazała się nietrafionym prezentem. W takich sytuacjach nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z prawa do zwrotu towaru zakupionego przez internet.

23.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.