10 pomysłów na prezent świąteczny dla rodziców 

20.12.2021

2021-12-20T11:20:00.000Z//2021.12.20

|
Udostępnij:

Kto powiedział, że prezent świąteczny dla rodziców musi być nudny? Książka, skarpetki, biżuteria, perfumy – z pewnością dostali takie prezenty nie raz. Warto zaskoczyć ich prezentem, który umili ich życie, sprawi trochę przyjemności, lub wyręczy w codziennych czynnościach. Przygotowaliśmy listę 10 sprawdzonych prezentów świątecznych dla rodziców.

prezent świąteczny dla rodziców

Nie ma nic ważniejszego, niż radość z możliwości spędzenia świąt razem z rodzicami. Żaden prezent nie zrekompensuje świąt spędzonych w samotności. Planując święta z rodzicami, warto kupić im wyjątkowy prezent świąteczny. Najlepiej jeśli będzie on dostosowany do stylu życia tej osoby i uwzględni jej potrzeby. Wtedy jest duża szansa, że upominek będzie trafiony.

Oto nasze propozycje – wybierz coś z tej listy, a rodzice z pewnością będą zadowoleni z prezentu świątecznego.

Pomysły na prezent świąteczny

Kijki do nordic walking

Zakup kijków do nordic walking, może być początkiem pięknej przygody ze zdrowym stylem życia. Ten prezent świąteczny będzie idealny dla osób, które poszukują sportu, który jest mało wymagający, a jednocześnie przynoszący efekt. Angażuje bowiem wszystkie partie ciała i poprawia nastrój. Jeśli Twoi rodzice lubią spacerować, zakup kijków do nordic walking, będzie trafionym prezentem świątecznym.

Wycieczka

Prezent świąteczny dla rodziców nie musi mieć materialnej formy. Możesz im podarować bilety na całodniową wycieczkę. Biura turystyczne często organizują takie wyprawy. Zyskujesz pewność, że jeden dzień będą mogli wygospodarować sobie wolne i spędzić w inny niż zazwyczaj sposób. Możesz również pomyśleć o wycieczce kilkudniowej, ale wtedy musisz uzgodnić termin z rodzicami.

Kurs tańca

To świetny pomysł na prezent świąteczny, dla osób, które lubią dobrą zabawę. Jeśli Twoi rodzice są aktywni, lubią spędzać razem wolny czas, to kurs tańca, prawdopodobnie spełni się w roli prezentu świątecznego.

Masaż dla dwojga

Rodzice często mają wiele obowiązków, żyją w pośpiechu i coraz trudniej jest im wraz z wiekiem dostosować się do takiego tempa życia. Dlatego warto im podarować chwilę wytchnienia. Świetnym pomysłem na prezent świąteczny w takiej sytuacji będzie masaż dla dwojga.

Aparat instax

Z pewnością Twoi rodzice pamiętają czasy Polaroida, gdy zaraz po wykonaniu zdjęcia, można było je zobaczyć. Ostatnie lata to czas aparatów cyfrowych, a jednak te natychmiastowe zaczęły wracać do łask. Cyfrowe zdjęcia często pozostają w przestrzeniach dysków twardych i wciąż nie ma czasu, na ich wywołanie. Inaczej jest w przypadku natychmiastowych aparatów. Zdjęcie można od razu włożyć albumu. To prezent świąteczny dla rodziców, którzy lubią uwieczniać wspomnienia.

Bilety do teatru

Nie każdy lubi uprawiać sport, podróżować, czy tańczyć. Ale wyjście do teatru powinno spełnić oczekiwania większość rodziców. Można bowiem wybrać taką sztukę, która jest w guście rodziców – kryminał, klasykę, czy komedię. Zakupione wcześniej bilety, zmotywują do wyjścia z domu, jak kiedyś podczas randek. Taki pomysł na prezent świąteczny może odbudować nadgryzioną zębem czasu relację między rodzicami.

Robot odkurzający

Osoby dojrzałe doceniają praktyczne prezenty. Jednocześnie mają coraz mniej sił, aby utrzymywać porządek w domu. To doskonały moment, aby pomyśleć o wyręczeniu ich w tych czynnościach. Dlatego świetnym prezentem dla rodziców będzie robot odkurzający. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu: Wszystko, co musisz wiedzieć o robotach odkurzających.

Inteligentny zegarek

Aktywni seniorzy pewnie chcieliby wiedzieć, jakie są efekty ich wysiłku. Dlatego warto im podarować inteligentny zegarek, który wskaże kilka znaczących parametrów. Jeśli zastanawiasz się, co będzie lepsze: smartwach, czy smartband - koniecznie przeczytaj artykuł: Smartwatch czy smartband, co się lepiej nadaje do monitorowania aktywności fizycznej?

Suszarka do grzybów

Osoby w podeszłym wieku, często lubią jesienią wybrać się do lasu na grzybobranie. To świetny sposób spędzania wolnego czasu, w tym wieku. Mniej przyjemne jest czyszczenie i suszenie grzybów, po takim owocnym spacerze. Dlatego dobrym pomysłem na prezent świąteczny będzie suszarka do grzybów.

Masażer do stóp

W pewnym wieku, ukrwienie kończyn nie jest takie jak kiedyś. Starsze osoby narzekają na ciągłe uczucie zimna w stopach i dłoniach. Dlatego masażer do stóp, z pewnością spełni ich oczekiwania. Gorąc woda, bąbelki i miły olejek zapachowy, pozwolą odetchnąć zmęczonym stopom Twoich rodziców.

Dalej nie wiesz, na co się zdecydować? Zanim kupisz prezenty świąteczne dla rodziców, zastanów się, czego im brakuje, z czym sobie nie radzą, o czym marzą, na co narzekają. Wymyślenie pomysłu na prezent świąteczny będzie o wiele łatwiejsze.

Przeczytaj także:

Przechowywanie roweru to temat, któremu warto poświęcić sporo uwagi. Ważne jest również odpowiednie przygotowanie roweru na kilkutygodniową przerwę.

17.12.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Opineo przygotowało raport najbardziej popularnych sklepów internetowych w 2021 roku. Sprawdziliśmy, które sklepy z odzieżą i obuwiem przypadły do gustu.

16.12.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Od niedawna można zapisać na szczepienie przeciw COVID-19 dzieci od 5 do 11 roku życia. Jak zapisać dziecko na szczepienie online?

15.12.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.