Zwykła telewizja już nie wystarcza

12.01.2022

2022-01-12T07:37:00.000Z//2022.01.12

|
Udostępnij:

Niestety oferta programowa tradycyjnych stacji telewizyjnych jest niewystarczająca. Z danych Deloitte wynika, że aż dwie trzecie Polaków płaci abonament za dostęp do serwisów streamingowych. Dzięki temu mogą w dowolnym czasie oglądać najnowsze filmy i seriale.

platformy streamingowe

Z danych grupy doradczej Deloitte wynika, że rośnie popularność usług abonamentowego dostępu do streamingu materiałów wideo. Raport Digital Consumer Trends 2021 pokazuje, że w porównaniu z poprzednim rokiem posiadanie takich subskrypcji, deklaruje więcej o jedną piątą Polaków. Obecnie aż 66% płaci za dodatkowy dostęp do filmów i seriali na żądanie. Dla porównania w Wielkiej Brytanii jest to 76%.

Z wyników badania Mediapanel zrealizowanego w sierpniu 2021 przez Wirtualnemedia wynika, które platformy są w Polsce najbardziej popularne. Okazuje się, że na podium znajduje się Netflix (36%). Z nieoficjalnych danych wynika, że Netflixa w Polsce subskrybuje aż milion osób. Więcej na temat tej platformy, dowiesz się z artykułu: Pora na Netflixa! Na kolejnych miejscach znalazły się serwisy: WP (13,5%), Player (9,7%), CDA Premium (9,5%), HBO GO (8,7%), Polsat/Interia VOD (7,3%), TVP (6,6%), Canal + (5,1%), NC+ GO (4,5%), Viaplay (3,8%).

Wkrótce oferta serwisów streamingowych się poszerzy. Debiut zapowiedziały trzy duże platformy. Do grona platform streamigowych dołączył również Amazon, o którym już pisaliśmy: Wszystko o Amazon Prime Oferta wydaje się bardzo ciekawa, a korzystając z promocji, roczna opłata wynosi jedynie 49zł.

Jak również wynika z badania Deloitte, jedna czwarta odbiorców czerpie informacje ze źródeł, w których dużym wyzwaniem jest weryfikacja wiarygodności. Zaś prawdziwym problemem pozostaje kwestia fake newsów. Aż 51 proc. użytkowników internetu deklaruje, że nie wie co jest, a co nie jest informacją prawdziwą. O tym, czym są fake newsy, dowiesz się z artykułu: Czym są fake newsy?

Przeczytaj także:

Kapsuła do samobójstwa wspomaganego, to innowacja, która wzbudza ogromne kontrowersje.

11.01.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Dzięki płatnościom NFC po wyjściu z domu nie potrzebujesz portfela. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą telefon.

10.01.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Okulary gwarantujące dostęp do rozszerzonej rzeczywistości nie są nowością na rynku, ale Apple Glass liczy na podbicie serc milionów użytkowników na świecie.

07.01.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.