Ranking firm kurierskich

13.01.2022

2022-01-13T08:57:00.000Z//2022.01.13

|
Udostępnij:

Ostatnie dwa lata przyczyniły się do ogromnego wzrostu zainteresowania zakupami w sklepach internetowych. Powodem oczywiście jest pandemia i związana z tym niechęć do zakupów stacjonarnych. Dobra sytuacja na rynku e-commerce przyczyniła się również do większego zaangażowania firm kurierskich w dostarczanie zamówionych produktów. Jedne rodzą sobie z natłokiem obowiązków lepiej, inne gorzej. Sprawdziliśmy, które są najczęściej wybierane przez klientów.

kurier

Wybór niezawodnej firmy kurierskiej ma ogromne znaczenie. Od jakości usług zależy, czy przesyłka dotrze na czas oraz czy nie zostanie uszkodzona w trakcie transportu. Nie bez znaczenia są również koszty usług. Zazwyczaj są podobne, ale warto również sprawdzić zasady reklamacji. Dlatego Polski Instytut Badań Jakości sprawdził, jak funkcjonują największe firmy kurierskie. W badaniu wzięło udział ponad 1000 osób, które korzystały z usług przynajmniej trzech firm kurierskich. Pod lupę wzięto osiem najpopularniejszych firm: DHL, DPD, FedEx, Geis, GLS, InPost, Pocztex i UPS.

O co pytali eksperci? Czy firma posiada szeroki wybór opcji wysyłki, czy czas oczekiwania na przesyłkę był zadowalający, czy kurierzy starannie obchodzą się z przesyłkami, możliwość śledzenia przesyłek, punktualność dostaw, życzliwość, koszty itp. Respondenci poszczególnym kryteriom przyznawali ocenę w skali od 1 do 10. Kto wygrał?

Tak jak można było się spodziewać, klienci najwyżej ocenili InPost. Na kolejnych miejscach – drugim i trzecim - znalazły się firmy kurierskie: DPD i DHL. Wyróżnione zostały również firmy: GLS oraz UPS. Firma GLS została doceniona szczególnie w kategorii „Obsługa dostawy”, natomiast UPS świetnie spisała się w ocenie linii obsługi klienta i punktualności dostawy.

Przeprowadzone badanie pokazało, że dla klientów najważniejsze są: możliwości śledzenia przesyłek, bogactwo oferty i punktualność kurierów.

Przeczytaj także:

Oferta tradycyjnej telewizji jest już niewystarczająca. Dlatego już dwie trzecie Polaków kupuje dostęp do platform streamingowych.

12.01.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Kapsuła do samobójstwa wspomaganego, to innowacja, która wzbudza ogromne kontrowersje.

11.01.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Dzięki płatnościom NFC po wyjściu z domu nie potrzebujesz portfela. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą telefon.

10.01.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.