TVN pod znakiem zapytania 

21.12.2021

2021-12-21T09:54:00.000Z//2021.12.21

|
Udostępnij:

7 grudnia 2021 roku Sejm uchwalił ustawę LEX TVN. Według opinii osób, które wybierały tę stację, to atak na wolne media, który ma pozbawić możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN. Władze TVN zwróciły się z prośbą o podpisanie apelu w obronie stacji. Jak wziąć udział w akcji?

TVN

Władze TVN zorganizowały akcję, w której obywatele mogą wyrazić swój sprzeciw przeciw nowym przepisom prawa. Powstała specjalna strona internetowa, na której można podpisać apel do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby niezwłocznie zawetował LEX TVN.

Czego dotyczy apel?

Treść tego apelu brzmi: Wolne media są fundamentem demokracji. Chcę, by decyzja o tym, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie. Chcę mieć dostęp do różnorodnych informacji, programów i rozrywki. Atak na wolność mediów ma daleko idące konsekwencje dla przyszłości Polski. Niszczone są wzajemne relacje z USA, największym sojusznikiem i gwarantem bezpieczeństwa naszego kraju. Nie możemy na to pozwolić! Potrzebujemy silnej, opartej na zaufaniu współpracy z międzynarodowymi partnerami.

Jak przyłączyć się do akcji?

  • należy wejść na stronę: Apel
  • uzuepłnić dane: imię, nazwisko, adres e-mail
  • kliknąć PODPISZ APAEL
  • opcjonalnie można zatwierdzić zgodę na otrzymywanie informacji o akcji

Po prawidłowym wypełnieniu formularza, wyświetli się komunikat: Twój podpis został przesłany! Dziękujemy za przyłączenie się do obrony wolnych mediów w Polsce.

Co najchętniej oglądamy w TV?

Z szóstego badania domu mediowego Wavemaker „Projekt Cyfrowizja VI”, wynika, że najlepiej ocenianymi przez widzów kanałami są stacje komercyjne: Polsat (78 proc.) i TVN (75 proc.). Na kolejnych miejscach znalazły się odpowiednio TVN7 (70 proc.), Telewizja Puls (67 proc.) oraz Czwórka i Polsat News ex aequo na 5. miejscu z 66 proc.

Przeczytaj także:

Już za kilka dni spotkamy się przy stole świątecznym z rodzicami. Warto docenić ich w tym dniu i podarować wyjątkowy prezent.

20.12.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Przechowywanie roweru to temat, któremu warto poświęcić sporo uwagi. Ważne jest również odpowiednie przygotowanie roweru na kilkutygodniową przerwę.

17.12.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Opineo przygotowało raport najbardziej popularnych sklepów internetowych w 2021 roku. Sprawdziliśmy, które sklepy z odzieżą i obuwiem przypadły do gustu.

16.12.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.