Sprzęt komputerowy dla leworęcznych - czym się różni?

11.08.2022

2022-08-11T06:31:00.000Z//2022.08.11

|
Udostępnij:

Święto osób leworęcznych obchodzone jest każdego roku w dniu 13 sierpnia. To idealny czas, aby zastanowić się nad potrzebami osób, których wiodącą ręką jest lewa kończyna górna.

sprzęt dla leworęcznych

Czym różni się mysz dla leworęcznych?

Myszka dla osób leworęcznych różni się od standardowych modeli kształtem. Została ona wyprofilowana w taki sposób, aby dłoń użytkownika spoczywała na niej w wygodnej, naturalnej pozycji. Pozwala to uniknąć nadwyrężeń nadgarstka, zwłaszcza jeśli przy komputerze pracujemy kilka godzin dziennie. W praktyce sprzęt tego typu stanowi lustrzane odbicie myszy dla osób praworęcznych.

Co więcej, bardziej zaawansowane myszki gamingowe są również dostosowane do potrzeb leworęcznych graczy. Tradycyjna mysz posiada przyciski funkcyjne umieszczone najczęściej po lewej stronie. W sprzęcie dla osób leworęcznych analogicznie należy więc ich poszukiwać po prawej stronie. Wbrew pozorom jest to ważne udogodnienie, które szczególnie docenią osoby korzystające z gier typu multiplayer. Szybki i wygodny dostęp do przycisków ułatwiających wykonanie określonych akcji ma istotny wpływ na wyniki gracza oraz jego szansę na konkurowanie z innymi.

Klawiatura dla leworęcznych – czy to konieczność?

W sprzedaży można także spotkać specjalne klawiatury dla leworęcznych. Różnią się one od klasycznych wersji jedynie położeniem części z klawiszami numerycznymi. Jest ona zlokalizowana po lewej stronie klawiatury, dzięki czemu ułatwia dostęp prawej dłoni do klawiszy z literami. Takie rozwiązanie sprawia, że leworęczny użytkownik może sprawnie lewą dłonią obsługiwać myszkę, co ułatwia mu pracę przy komputerze. Mimo to wiele osób zadaje sobie pytanie, czy udogodnienie to jest konieczne. Sytuacji nie poprawia fakt, że klawiatury dla osób leworęcznych wciąż są trudnodostępne, a ich cena przekracza koszt zakupu klasycznej klawiatury.

Przeczytaj także:

Zatłoczone pociągi pełne podróżnych są jednym z ulubionych miejsc złodziei. Jak się przed nimi uchronić?

10.08.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Gorące hity zdominowały komercyjne stacje radiowe. Można je lubić, lub nie, ale każdy je słyszał chociaż raz.

09.08.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Kolejne innowacyjne rozwiązania organizuje znany na całym świecie Uber Eats, który pracuje nad automatyzacją dostaw żywności do swoich klientów.

08.08.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.