Jak przyspieszyć działanie telefonu?

27.07.2021

2021-07-27T05:35:00.000Z//2021.07.27

|
Udostępnij:

Z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej z 2018 roku wynika, że już prawie 75 proc. Polaków posiada własnego smartfona. Bardziej zaawansowane modele zazwyczaj nie mają problemów z płynnością pracy, ale wiążą się często z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, które sprawiają, że nawet urządzenia z niższej półki cenowej mogą działać płynnie. Sprawdź, co możesz zrobić, aby przyspieszyć działanie swojego smartfona.

jak przyspieszyć telefon

Zamknięcie aplikacji w tle lub restart telefonu

Te banalne i proste czynności mogą wydawać się oczywiste, ale wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy, że nie wystarczy wyjść z używanej aplikacji, aby ją zamknąć. W efekcie smartfon „mieli” jednocześnie wiele programów, co obciąża jego pamięć i procesor. Aby to zmienić, wystarczy zamknąć wszystkie otwarte aplikacje lub uruchomić urządzenie ponownie.

Usunięcie zbędnych aplikacji i danych

Instalowanie wielu aplikacji na smartfonie może spowalniać jego pracę, dlatego warto od czasu do czasu pozbyć się nieużywanych programów. Mowa tutaj o aplikacjach pobieranych ze sklepu Google Play lub App Store, które nie są integralną częścią systemu operacyjnego smartfona. Niektóre nieużywane aplikacje mogą działać w tle, co zabiera cenną moc obliczeniową urządzenia. Nie należy bać się usuwania aplikacji, ponieważ w razie potrzeby można je w każdej chwili ponownie pobrać na swój telefon.

Aplikacje przyspieszające działanie smartfona

W internecie można znaleźć wiele aplikacji, których zadaniem jest przyspieszenie pracy telefonu. Warto do nich podchodzić ostrożnie, ponieważ żadna z nich fizycznie nie jest w stanie rozbudować możliwości technicznych telefonu. Ich działanie w większości przypadków opiera się na usuwaniu zbędnych plików.

Warto natomiast rozważyć lżejsze warianty niektórych popularnych aplikacji jak Messenger Lite lub Facebook Lite. Wbrew pozorom media społecznościowe i komunikatory pochłaniają spore zasoby telefonu. Można to odczuć zwłaszcza w tańszych i starszych telefonach z 2 GB pamięci RAM.

Przeczytaj także:

Wycieczka rowerowa za miasto to świetny sposób na aktywność fizyczną. Natomiast, aby kontrolować liczbę utraconych kalorii, czy wybrać najlepszą trasę – dobrze jest wspomóc się odpowiednią aplikacją na rower. Które są warte polecenia?

26.07.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Ekologiczne środki transportu powoli stają się koniecznością, dlatego projektanci i inżynierowie wciąż poszukują metod na opracowanie maszyn idealnych. Podczas tegorocznej wiosennej edycji kongresu Impact CEE firma Pesa zdradziła, że planuje prezentację wodorowej lokomotywy. 

23.07.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Wybierasz się w podróż samolotem i zastanawiasz się, czy są jakieś rzeczy, których nie możesz przewozić? Warto, abyś przed podróżą zapoznał się z listą zakazanych przedmiotów. Dzięki temu nie spotka Cię na lotnisku niemiła niespodzianka.

22.07.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.