Top 5 aplikacji do rozładowanie stresu

13.08.2021

2021-08-13T10:31:00.000Z//2021.08.13

|
Udostępnij:

Aplikacje dotyczą już większości sfer naszego życia. Każdy ma w telefonie zainstalowanych przynajmniej kilka. Dodatkowo można pomyśleć o aplikacjach na rozładowanie stresu. To świetny sposób, gdy pojawia się problem – jak rozładować stres? Okazuje się, że są one bardzo popularne i warto z nich korzystać, aby nie pozwalać ponieść się negatywnym emocjom. Które są warte uwagi?

jak rozładować stres

Wiele osób zadaje sobie to pytanie: jak rozładować stres? Otóż ze stresem można sobie radzić na różne sposoby. Każdy powinien mieć swój sposób na rozładowanie stresu. Pomocne mogą być aplikacje, które po zainstalowaniu w telefonie, zawsze są pod ręką. Dla jednych skutecznym sposobem na rozładowywanie stresu będzie medytacja, czy słuchanie relaksującej muzyki, dla innych gry lub dowcipy. Sprawdziliśmy, które aplikacje na rozładowanie stresu, są najbardziej popularne wśród użytkowników.

Jak rozładować stres? Poczytaj dowcipy.

Badania naukowe dowodzą, że śmiech minimalizuje ryzyko powstawania zawałów. Przyspiesza krążenie krwi, powodując obniżenie ciśnienia i poziomu cholesterolu. Ma również ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Uśmiechnięci ludzie czują po prostu lepiej. Dlatego jeśli dopada Cię zły nastrój, odpal aplikację z humorami i śmiej się do łez. Podczas śmiechu masowane są wewnętrzne narządy, dzięki czemu pogłębi się Twój oddech i dotleni mózg. W ten sposób pomożesz również układowi odpornościowemu. Zastanawiasz się, jak rozładować stres przez śmiech? Poczytaj dowcipy, a poziom endorfin wzrośnie. Czytanie na głos dowcipów, to również świetny sposób, na przełamanie swojej nieśmiałości i poprawę w relacjach międzyludzkich. Która aplikacja na rozładowanie stresu jest sprawdzona? Na przykład „Dowcipy XXL”. Znajduje się tam ponad 16 tysięcy wyselekcjonowanych kawałów, pogrupowanych w 131 kategorii. Co ciekawe, aplikacja nie wymaga połączenia z internetem, aby je przeglądać. Można je również udostępniać przez smsy, email lub publikować w serwisach społecznościowych.

Jak rozładować stres? Rozwiąż łamigłówki.

Antistress relaxation toys – to może być kolejna aplikacja, która pomoże Ci w rozładowaniu stresu. Wystarczy, że włączysz ją w trudnej dla siebie chwili, a złe myśli powędrują daleko. Skupisz się na rozwiązaniu łamigłówek i Twój mózg aktywnie odpocznie. Możesz bawić się drewnianymi pudełkami, rysować kredami, bawić kołyską Newtona! Łącznie w aplikacji znajduje się 28 gier, każda inna i każda godna uwagi.

Jak rozładować stres? Medytuj.

Calm – to aplikacja, która sprawdza się przy stawianiu pierwszych kroków z medytacjami. Znajduje się tam 7-dniowy program wprowadzający w podstawy medytacji. Można wybierać spośród różnorodnych sesji, które pomagają w rozładowaniu stresu. Sesje trwają od 2 do 30 minut. W tle słychać lektora, który podpowiada, jak się zrelaksować. Producent aplikacji wyjaśnia, że emituje ona kojące dla ucha dźwięki, wyświetlając jednocześnie obrazy przedstawiające piękną naturę. Można sobie wybrać na przykład wizualizację spokojnego morza, jeziora, lasu czy wschodu słońca. Tak wygląda podstawowa wersja, a jeśli zdecydujesz się na wersję premium, otrzymasz dostęp do 21-dniowego programu medytacji.

Jak rozładować stres? Odpręż się przy muzyce.

Relax Melodies – to aplikacja z muzyką, która naprawdę uspokaja. Znajduje się tam aż około 50 melodii przygotowanych w bardzo dobrej jakości. Można je dowolnie przestawiać i tworzyć ulubione playlisty. W aplikacji znajdują się różne tryby pracy. Można nastawić czas, po którym aplikacja się wyłączy. Taka opcja może się przydać, gdy nastawiamy muzykę przed spaniem.

Jak rozładować stres? Posłuchaj szumu.

Nic tak nie koi nerwów, jak szum. Prawda? Szczególnie wiedzą o tym młode mamy, które uspokajają w ten sposób swoje dzieci. Natomiast dla dorosłych powstała aplikacja „Noisli”, która potrafi zdziałać cuda w walce z rozładowaniem stresu. Noisli generuje szum tła, który skutecznie pomaga skupić się lub zrelaksować. Co ciekawe aplikacja generuje różne rodzaje szumów, które mogą okazać się zbawienne w różnych sytuacjach. Na przykład odgłosy opadów deszczu pomagają w koncentracji. Można również wybrać szum fal, grzmotów, czy ogniska, które uspokajają. Ponadto w aplikacji można kontrolować głośność każdego szumu.

Jeśli to nie pomoże, to...

Jeżeli stres towarzyszy Ci każdego dnia, i odpowiedź na pytanie jak rozładować stres? – jest dla Ciebie zbyt trudna, warto zasięgnąć opinii lekarza. Dobrze jest również zbadać poziom kortyzolu, który jest znany jako "hormon stresu". Właśnie w stresowych sytuacjach, wzrasta jego poziom. Jeśli jest zbyt wysoki, można podejrzewać zespół Cushinga. To choroba, której głównymi objawami są: odkładanie się tkanki tłuszczowej w okolicy twarzy, szyi i tułowia, a także depresja, bezsenność, zaburzenia nastroju i nadciśnienie tętnicze. Jesli widzisz u siebie takie objawy, musisz koniecznie umówić się na wizytę lekarską.

Przeczytaj także:

Aplikacje na telefon stały się ważną częścią urządzeń mobilnych. Za ich pośrednictwem można obsłużyć bankowość elektroniczną, zrobić zakupy, zaplanować wyjazd, obrobić zdjęcia lub skontaktować się ze znajomymi.

12.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Czy można sobie wyobrazić bardziej romantyczny moment, jak obserwowanie spadających gwiazd w objęciach ukochanej osoby? Właśnie taka okazja wydarzy się już w tym tygodniu.

11.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Do końca wakacji, zostały co prawda niecałe trzy tygodnie, ale niektórzy nie zdążyli jeszcze wykorzystać Bonu Turystycznego. A warto to zrobić, bo on ceny pobytu można odliczyć aż 500 zł. Przy dwójce dzieci, będzie to aż 1000 zł. 

10.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.