mObywatel po przejściach 

09.08.2023

2023-08-09T07:26:00.000Z//2023.08.09

|
Udostępnij:

Celem przedsięwzięcia mObywatel jest wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych do ułatwienia codziennego życia obywateli, poprawy dostępu do usług publicznych oraz zwiększenia efektywności administracji publicznej. Użytkownicy aplikacji narzekali jednak na kilka problemów z działaniem aplikacji. Czy problemy zostały rozwiązane?

mObywatel

Czym jest mObywatel?

mObywatel to aplikacja, która została uruchomiona w Polsce w celu zwiększenia zaangażowania obywateli w działania rządu oraz ułatwienia im korzystania z usług publicznych. Nazwa programu "mObywatel" pochodzi od połączenia słów "mobilny" i "obywatel," co odzwierciedla kluczową cechę projektu - dostępność i elastyczność dla użytkowników mobilnych urządzeń, takich jak smartfony i tablety. O szczegółach pisaliśmy w artykule: Aktualizacja mObywatel – jakie ma obecnie funkcje?

mObywatel

Problemy z mObywatel

Aplikacja jest dostępna w sklepach Google Play oraz App Store. Już prawie 600 tys. osób aktywowały w aplikacji nowy mDowód. Jednak u niektórych użytkowników pojawiły się problemy techniczne w działaniu aplikacji.

Zgodnie z artykułem opublikowanym na portalu Money.pl, mObywatel 2.0 stanął przed wyzwaniem rozwiązania problemów technicznych, które utrudniały skuteczne funkcjonowanie aplikacji. Minister Cieszyński zapewnił, że problemy te zostały rozwiązane, co może przyczynić się do poprawy działania programu i zapewnienia bardziej płynnego dostępu do usług publicznych.

mObywatel 2.0 jest ważnym programem cyfryzacji w Polsce, który stawia na technologie mobilne i usprawnienie dostępu do usług publicznych. Mimo początkowych problemów, rząd polski podejmuje działania mające na celu poprawę funkcjonowania programu i wykorzystuje go jako narzędzie do budowy cyfrowego społeczeństwa.

Przeczytaj także:

Kody QR w restauracjach to nowoczesne rozwiązanie, które zapewniają gościom wygodny dostęp do menu. Jak sprawdzić co oferuje lokal z takim menu?

08.08.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Inteligentne filtry, specjalne okulary i zaawansowane powłoki, stają się kluczowymi narzędziami w ochronie oczu przed komputerem i emisją niebieskiego światła.

07.08.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Internet daje możliwości, ale nie można zapominać o aspekcie ochrony dzieci w sieci. Chodzi o zagrożenie związane z prywatnością, cyberprzemocą i wyłudzeniami.

04.08.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.