Glamping: Luksus w harmonii z naturą 

03.08.2023

2023-08-03T08:26:00.000Z//2023.08.03

|
Udostępnij:

Kiedy myślimy o biwakowaniu, najczęściej widzimy przed oczami namioty, ogniska, i spanie na ziemi w śpiworze. Jednak w ciągu ostatnich lat pojawiła się nowa forma wypoczynku na łonie natury, która łączy luksus i wygodę z bliskością przyrody – glamping. Czym jest glamping i jak różni się od tradycyjnego biwakowania?

glamping

Glamping, co to właściwie jest?

Glamping to połączenie dwóch słów: "glamour" i "camping". Jest to innowacyjna forma wypoczynku na świeżym powietrzu, w której wyjątkowy komfort i elegancja są harmonijnie zintegrowane z pięknem natury. W przeciwieństwie do tradycyjnego biwakowania, glamping oferuje unikatowe i luksusowe zakwaterowanie, które może przybierać różne formy. Może to być przestronny namiot safari, mobilny dom, domek na drzewie, czy nawet luksusowy przyczepa kempingowa.

glamping

Różnice między glampingiem a tradycyjnym biwakowaniem

Główną różnicą między glampingiem a tradycyjnym biwakowaniem jest poziom komfortu i wygody. W glampingu, często mamy do dyspozycji:

 • wygodne łóżka z prawdziwymi materacami,
 • pełnowymiarowe łazienki z ciepłą wodą,
 • ogrzewanie lub klimatyzację,
 • wyposażoną kuchnię lub opcję cateringu.

Wszystko to pozwala podróżnym cieszyć się przyrodą bez rezygnacji z wygody, która często towarzyszy tradycyjnym biwakowaniom.

glamping

Czy glamping jest droższy?

Głównym powodem, dla którego niektórzy wolą tradycyjne biwakowanie, jest niższy koszt. Glamping może być zdecydowanie droższy, ponieważ oferuje wyższy standard zakwaterowania i dodatkowe udogodnienia. Wybór odpowiedniej opcji glampingu i jego koszt zależy od wielu czynników, takich jak:

 • lokalizacja,
 • sezon,
 • rodzaj zakwaterowania,
 • oferowane usługi.
 • Choć glamping może być droższym wyborem, to zapewnia wyjątkowe doświadczenie i niezapomniane wspomnienia.

  Dla kogo taka oferta jest odpowiednia?

  Glamping jest odpowiedni dla szerokiej grupy osób, które chcą połączyć bliskość z naturą z wygodą i luksusem. Osoby, które cenią sobie spokój i chcą uciec od zgiełku miasta, będą czerpać korzyści z pobytu na łonie natury, mając jednocześnie komfort przypominający pobyt w hotelu. Glamping to także doskonały wybór dla rodzin z dziećmi, które chcą zapewnić swoim pociechom przygodę na łonie natury, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z podstawowych udogodnień.

  Przeczytaj także:

  W Polsce narasta ekscytacja wokół projektu IZERA, polskiego samochodu elektrycznego, który zapowiada nową erę w branży motoryzacyjnej. Kiedy to się stanie?

  02.08.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

  Burze to niesamowite, ale często niebezpieczne zjawiska atmosferyczne, które mogą wywołać potężne opady deszczu, pioruny, grad i silne wiatry. Jak się zachować?

  01.08.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

  Nowoczesne technologie w edukacji przynoszą nowe możliwości i urozmaicają procesu nauki. Sprawiają, że jest on bardziej interesujący dla uczniów.

  31.07.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

  Bądź na bieżąco,
  Zapisz się na nasz
  NEWSLETTER

  Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.