Dzień Singla - gdzie szukać drugiej połowy?

11.11.2021

2021-11-11T08:19:00.000Z//2021.11.11

|
Udostępnij:

Dzisiaj obchodzimy Dzień Singla. To świetna okazja, aby sprawdzić, które portale randkowe cieszą się największą popularnością. Z badania Spicy Mobile wynika, że z aplikacji randkowych w grudniu 2018 roku korzystało ponad 840 tys. osób, o 36 proc. więcej niż przed rokiem. Tinder, Badoo a może Sympatia?

dzień singla

Uznaje się, że idea święta powstała na Uniwersytecie Nankińskim w 1993 roku. Wtedy czterech studentów stanu wolnego, doszło do wniosku, aby zorganizować święto, podczas którego będą celebrować, to że są kawalerami. Wybrali datę 11 listopada ze względu na cztery jedynki w dacie. Symbolizują one właśnie singli.

Obecnie coraz więcej osób, z dumą mówi o sobie w ten sposób. W Wikipedii definicja singla odnosi się nie tylko do osoby żyjącej w pojedynkę z własnego świadomego wyboru lub z przyczyn losowych. Single to nie tylko panny i kawalerowie, ale również osoby owdowiałe, rozwiedzione lub w separacji.

Dla jednych bycie singlem jest świadomym wyborem, dla innych to stan przejściowy, bo cały czas poszukują miłości swojego życia. Zdarza się, że w celu poznania nowych osób korzystają z portali randkowych. Sprawdziliśmy, które są najbardziej popularne. Okazuje się, że jest to Tinder, Badoo i Sympatia.

Tinder

To jedna z najbardziej znanych aplikacja randkowych na świecie. Dostępna jest w 40 różnych językach. W 2021 roku z aplikacji na całym świecie korzystało ponad 57 milionów ludzi. Badanie przeprowadzone przez GlobalWebIndex w 2017 roku wykazało, że niespełna 38% osób korzystających z Tindera to osoby z grupy wiekowej 16-24, a około 45% użytkowników ma od 25 do 34 lat.

Badoo

Badoo w rankingach przebija Tindera. Okazuje się, że ten serwis randkowy jest najczęściej wybierany w Polsce. Wskazauje na to badanie Spicy Mobile, które informuje, że w grudniu 2018 roku aplikację uruchomiło ponad 268 tys. osób. Dlatego Tinder z liczbą 176 tys. użytkowników plasuje się na drugim miejscu.

Sympatia

To najstarszy w Polsce serwis randkowy. Niestety dostęp do wszystkich możliwości, podobnie jak we wspomnianych wcześniej serwisach jest płatny. Znajduje się tam bogata baza singli, które marzą o poznaniu tej jedynej osoby, na całe życie.

ZaadoptujFaceta – inna niż wszystkie

Warta uwagi jest jeszcze aplikacja o kontrowersyjnej nazwie ZaadoptujFaceta. Rządzi się innymi regułami, niż to jest w pozostałych randkowych serwisach. Tu rządzą kobiety, a mężczyźni mogą biernie czekać na decyzję. Wysyłają zaproszenia, ale to kobieta ostatecznie decyduje czy da zielone światło swojemu adoratorowi i pozwoli mu na udział w rozmowie. Decyzję podejmuje tylko na podstawie zdjęcia i opisu.

Przeczytaj także:

Niektóre osoby rezygnują z wygodnych zakupów online, z obawy o bezpieczeństwo danych osobowych. Czy rzeczywiście jest się czego bać? 

10.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Pachinko do gra automatowa, która podbiła serce Japończyków. W czym tkwi jej fenomen? Zastanawiasz się, czy w Polsce też można w nią zagrać?

09.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Polacy w XXI wieku dokonali wielu odkryć. Z których polskich wynalazków możemy być najbardziej dumni? Niebieski laser, siłownie wiatrowe a może grafen?

08.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.