Squid Game – ciekawy serial, ale nie dla dzieci

26.10.2021

2021-10-26T07:34:00.000Z//2021.10.26

|
Udostępnij:

456 bardzo różnych od siebie osób otrzymuje zaproszenia do udziału w tajemniczej grze. Łączy ich jedno - wszyscy mają poważne problemy finansowe. Ci, którzy wygrają, otrzymają 45,6 miliarda południowokoreańskich wonów. Tak przedstawia się fabuła jednego z najpopularniejszych seriali ostatnich lat… chociaż znamy go dopiero od ponad miesiąca.

Squid Game

Squid Game to południowokoreański serial, w którym główne role odgrywają Lee Jung-jae, Park Hae-soo, O Yeong-su, Wi Ha-joon. Serial miał swoją premierę na platformie Netflix niedawno - 17 września 2021 roku. Z danych Netflixa wynika, że w ciągu 28 dni od premiery Squid Game przyciągnął ponad 111 milionów widzów na całym świecie. Jakie jeszcze seriale cieszyły się dużą popularnością? O tym przeczytasz w artykule: 5 seriali, które musisz obejrzeć!

Serial spotkał się z uznaniem krytyków. Nie jest jednak przeznaczony dla dzieci. Squid Game przedstawia niebezpieczne wersje gier, np. na bazie popularnej zabawy „raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy. Producent oczywiście zaznaczył, że serial jest odpowiedni dla widzów powyżej szesnastego roku życia, ale z dnia na dzień coraz chętniej oglądają go dzieci. Później zabawy z serialu przenoszą do rzeczywistości. Dziecko, które przegra grę, jest bite lub szykanowane. W mediach społecznościowych pojawiają się równego typu wyzwania, które zachęcają również młodzież do ryzykownych i krzywdzących zachowań. W filmie jest wiele brutalnych scen, których dzieci nie powinny oglądać. Niestety okazuje, się, że rodzice nie kontrolują dzieci, a czasem nawet oglądają serial razem z nimi.

W związku ze zbliżającym się Halloween, w sklepach pojawiły się stroje nawiązujące do postaci z serialu. Powstają również coraz to nowe dziecięce gadżety związane z filmem – kubki, poduszki, czy koszulki. W mediach społecznościowych równocześnie pojawia się coraz więcej apeli nauczycieli, aby zwracać uwagę, na to co oglądają dzieci. W związku z coraz trudniejszą sytuacją powstała nawet specjalna infolinia 800 100 100, czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 12 - 15. Mogą tam zadzwonić dzieci, ale również ich rodzice.

Przeczytaj także:

Już w przyszłym roku zmieni się sposób nadawania programów naziemnej telewizji cyfrowej. Znaną od kilku lat technologię DVB-T zastąpi DVB-T2. Co to oznacza?

25.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Czy sadzenie lasów może zapobiec ociepleniu klimatu? Poznaj fakty i mity na ten temat z różnych badań przeprowadzonych przez specjalistów w tej dziedzinie.

23.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Budowa przeprawy o długości 55 kilometrów kosztowała 20 miliardów dolarów. Gdzie znajduje się ta architektoniczna perełka na skalę światową?

20.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.