TOP 3: Najlepsze aquaparki w Polsce

03.08.2022

2022-08-03T07:45:00.000Z//2022.08.03

|
Udostępnij:

Półmetek wakacji już za nami, ale warto jeszcze wykorzystać ten letni czas. Dobrym pomysłem jest wypad do aquaparku. Sprawdziliśmy, które są szczególnie warte odwiedzenia, ze względu na atrakcje, jakie mają w ofercie.

najlepsze aquapraki w Polsce

Dzieci uwielbiają zabawy w wodzie, a już na pewno takie, gdzie mogą się wyszaleć na całego. Taką rozrywkę zapewniają aquaparki, które mają do dyspozycji zjeżdżalnie, rwące rzeki, strefy dla maluchów. Które spełniają te oczekiwania? Wybraliśmy trzy, naszym zdaniem najlepsze.

Jeśli nie lubisz spędzać czasu w aquaparku, sprawdź inne propozycje: Jednodniowy wypad z dzieckiem – gdzie są fajne parki rozrywki?

Termy Maltańskie - Poznań

Termy Maltańskie to jeden z największych i najbardziej atrakcyjnych parków wodnych w Polsce. Co ciekawe, jest drugim tego typu obiektem w Europie. Park wodny zlokalizowany jest w najpiękniejszej, zielonej części Poznania, nad jeziorem Malta. W kompleksie są dwie części: rekreacyjna i sportowa. Oczywiście nas najbardziej interesuje ta pierwsza. Znajdziemy tam: dwa zewnętrzne baseny geotermalne i basen solankowy, w którym znajduje się woda termalna, pobierana z głębokości ponad 1306 metrów. Dzieci mają do dyspozycji: basen z podwójną falą, trzynaście zjeżdżalni, basen z wypływem na zewnątrz, basen z placem zabaw. Dorośli mogą korzystać z bogatej oferty saun.

Termy Chochołowskie – Chochołów

Termy Chochołowskie będą doskonałą propozycją dla osób, które odwiedzą Podhale. Wodny park ma prawie 3 tysiące m2 powierzchni lustra wody i 30 niecek basenowych. Oferta Term Chochołowskich jest imponująca. Na długiej liście atrakcji można znaleźć: gejzery, rwącą rzekę, sztuczną falę, baseny zewnętrzne termalne, baseny solankowe, stanowiska do hydromasażu, piaszczystą plażę, wodny plac zabaw, basen sportowy, bar wodny, zjeżdżalnię z zapadnią oraz dwie zjeżdżalnie pontonowe. Można również skorzystać z sauny suchej i groty solnej.

Suntago Wodny Świat - Wręcza

Park of Polnad Suntago to największy zadaszony park wodny w Europie. Znajduje się w połowie drogi między Łodzią a Warszawą, nieopodal Skierniewic. Podzielony jest na 3 strefy tematyczne: „Jamango”, „Relax” i „Saunaria”. Może pomieścić do 15 000 osób, co jest wynikiem wysoce imponującym. Znajdują się tam palmy, basen termalny, zjeżdżalnie na 6 kondygnacjach o łącznej długości ponad 3,2 kilometrów, zjeżdżanie z zapadniami, ośmiotorowa zjeżdżalnia „Rainbow Race”, basen z falami, dzikie rzeki, symulator Surf-Air, wodny plac zabaw i wiele innych atrakcji. To zdecydowanie nasz faworyt.

Przeczytaj także:

Nowotwór to jedna z najgorszych współczesnych chorób. Można jednak zmniejszyć ryzyko zachorowania, stosując się do kilku zasad.

02.08.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Nękające telefony sprzedawców i telemarketerów potrafią solidnie wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej opanowanego użytkownika sieci komórkowej.

01.08.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Ekstrawertyk, flegmatyk a może choleryk? Sprawdź, jakim typem osobowości jesteś.

28.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.