Wszystko, co musisz wiedzieć o Wish

07.05.2021

2021-05-07T06:22:00.000Z//2021.05.07

|
Udostępnij:

Wish to kolejna platforma sprzedaży online, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jednym z założycieli spółki jest Polak – Piotr Szulczewski, który bezkompromisowo dąży do rozwoju witryny powstałej w formie start-upu. Dzięki znalezieniu niszy pomiędzy Amazonem, Alibabą oraz Aliexpress platforma prężnie się rozwija i pozyskuje nowych klientów. Co to jest Wish oraz jak obsługiwać tę witrynę?

jak kupować na wish

Rynek E-commerce w Polsce

Coroczne raporty „E-commerce w Polsce” przygotowywane przez Izbę Gospodarki Elektronicznej w połączeniu z grupą badawczą Gemius Polska, pokazują nieustający wzrost zainteresowania zakupami online wśród Polaków. Dzięki nim łatwo można zaobserwować, jak rynek e-handlu budzi zainteresowanie kolejnych kupujących. W roku 2020 aż 73 proc. badanych internautów zadeklarowało kupowanie przez internet. To znaczny wzrost po 2019 r., kiedy zakupy online robiło blisko 62 proc. ankietowanych. Dla porównania w roku 2018 było to odpowiednio 56 proc. badanych, a w 2017 – 54 proc.

Można spodziewać się, że tak znaczy skok to efekt pandemii koronawirusa, która zmusiła sprzedawców i kupujących do przeniesienia swoich działań do sieci. Co prawda wciąż czekamy jeszcze na tegoroczny raport Izby Gospodarki Elektronicznej, ale już teraz prognozuje się kolejne wzrosty. Takie informacje niezwykle cieszą twórców dużych platform sprzedażowych, wśród których coraz silniejszym graczem jest Wish. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak kupować i jak sprzedawać na Wish.

Co to jest Wish?

Wish to amerykańska platforma sprzedaży online, która łączy transakcje sprzedających i kupujących. Spółka powstawała w 2010 r., a jej założycielami są Polak - Piotr Szulczewski, James Prendergast oraz Danny Zhang. Co to jest Wish? Witryna stanowi prostą w obsłudze alternatywę dla popularnego Aliexpress. Tutaj również można zakupić przedmioty z Chin w bardzo atrakcyjnych cenach, ale niewielkie koszty wysyłki spoczywają na kupujących.

Członkowie spółki postanowili swój biznes wpisać w niszę, którą zauważyli na tle innych dużych platform sprzedażowych oferujących tanie produkty z Chin. Ich celem było maksymalne ułatwienie zakupów kupującym oraz dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych. Za wybrane przedmioty można płacić bezpośrednio kartą kredytową, ale istnieją również inne rozwiązania. Jak kupować na Wish bez karty kredytowej? Zakupy zrobisz w 2 prostych krokach. Zaletą Wish jest prezentowanie cen w złotówkach, dzięki czemu można uniknąć przewalutowania i związanych z nim kosztów.

Przy okazji, może interesują Cię zakupy na Amazonie? Sprawdź: Jak kupować na Amazonie? Poznaj praktyczne porady!

Jak kupować na Wish?

Aby rozpocząć swoją przygodę z platformą Wish, należy na niej założyć swoje konto. Możesz to tradycyjnie zrobić poprzez konto na Facebooku lub Google. Użytkownicy, którzy nie chcą łączyć swoich kont społecznościowych z platformą, mogą też założyć swoje konto poprzez podanie adresu e-mail, loginu i hasła.

Po naciśnięciu przycisku „Zarejestruj” nie musisz czekać na mail z linkiem aktywacyjnym, co wyróżnia serwis na tle innych platform sprzedażowych. Konto jest aktywowane od ręki i możesz przystąpić do zakupów.

Jak kupować na Wish bez karty kredytowej?

Osoby, które odkryją, co to jest Wish i zapoznają się z dostępnym asortymentem, kuszone są niskimi cenami i krótkimi 10-minutowymi rabatami. Aby z nich skorzystać, warto dowiedzieć się, jakie metody płatności obsługuje platforma. Za swoje zakupy nie zapłacisz tutaj tradycyjnym przelewem bankowym. Możesz posłużyć się:

  • Kartą kredytową Visa, Mastercard, American Express, Discover, Cirrus i Maestro,
  • Środkami z Google Wallet (Android Pay) lub Apple Pay,
  • Przelewem z wykorzystaniem środków dostępnych na koncie PayPal.

To właśnie dwie ostatnie metody stanowią odpowiedź na pytanie, jak kupować na Wish bez karty kredytowej. Wystarczy wcześniej przelać środki na wybrane konto Android, Apple lub PayPal.

Jak kupować na Wish – co warto sprawdzić?

  • Jaka jest cena produktu na innych stronach internetowych?

Zdarza się, że kuszeni szybkimi promocjami decydujemy się na błyskawiczne zakupy, podczas gdy oferowany przedmiot można kupić taniej na innej stronie internetowej. Warto korzystać z porównywarek cen.

  • Jaki jest koszt wysyłki?

Koszty naliczane są w zależności od wagi i gabarytów zakupionego towaru. Minusem platformy Wish jest konieczność pokrywania kosztów przesyłki za każdy przedmiot, nawet jeśli kupujesz kilka rzeczy u tego samego sprzedawcy.

  • Jaki jest przewidywany czas dostawy?

Przesyłka z Chin może trafić do ciebie najszybciej w około 3 tygodnie. Niestety niektórzy sprzedawcy nie wysyłają od ręki swojego towaru, co wydłuża czas oczekiwania. Pod uwagę warto wziąć też zakłócenia związane z działalnością firm logistycznych.

Jak sprzedawać na Wish?

Zakupy na Wish cieszą się coraz większą popularnością, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że za pośrednictwem platformy można rozpocząć własną sprzedaż internetową. Sprzedaż za pośrednictwem Wish pomaga zwiększyć popularność sklepu oraz dotrzeć do nowych klientów. Jak sprzedawać na Wish? Zacznij od pobrania na swoje urządzenie aplikacji Wish Local, którą znajdziesz w sklepie Google Play (dla urządzeń z Androidem) lub App Store (dla urządzeń firmy Apple). Szczegółowy poradnik, jak sprzedawać na Wish znajdziesz pod adresem: https://blog.local.wish.com/sell-on-wish-tutorial/

Przeczytaj także:

Skąd to ogromne zainteresowanie lodami Ekipy wśród młodych osób? Fenomenalny sukces lodów, jest efektem marketingowej współpracy marki Koral i polskich youtuberów, tzw. Ekipy, z Frizem na czele. Zastanawiasz się kim są youtuberzy?

06.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Zbliża się sezon wyjazdów, ale nie będzie on taki sam jak we wcześniejszych latach. Pandemia koronawirusa potrafi pokrzyżować nawet najbardziej wyczekane plany urlopowe. 

05.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Popularne stało się dzielenie kont na platformie Netflix. Było to korzystne rozwiązanie dla użytkowników, ze względu na możliwość rozłożenia kosztów na kilka osób. W najbliższym czasie takie współdzielenie konta nie będzie już możliwe.

04.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.