Jednodniowy wypad z dzieckiem – gdzie są fajne parki rozrywki?

15.06.2022

2022-06-15T09:02:00.000Z//2022.06.15

|
Udostępnij:

Ceny wypadów turystycznych w tym roku zwalają z nóg. Nie każdego stać nawet na krótki wypoczynek nad morzem, czy w górach. Jednak wakacje to czas, kiedy dzieci są żądne przygód i oczekują, że rodzice poświęcą im więcej czasu. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie choćby krótkiego jednodniowego wypadu do parku rozrywki. Gdzie są najciekawsze?

park rozrywki

W Polsce z roku na rok, powstaje coraz więcej miejsc, gdzie można ciekawie spędzić cały dzień. W każdym województwie znajdą się większe lub mniejsze miejsca, gdzie dzieci mogą przeżyć niezapomnianą przygodę. Biorąc pod uwagę większe miejsca, szczególnie warte uwagi są parki rozrywki, które opisujemy poniżej.

Energylandia

To największy park rozrywki w Polsce. Znajduje się w Zatorze w województwie małopolskim. Park rozrywki jest podzielony tematycznie na strefy: bajkolandia, dzieci 2-6, strefa familijna, strefa ekstremalna, water park, smoczy gród, aqualantis, sweet valley, show i winter kingdom. Bilet ulgowy kosztuje 109 zł a normalny 149 zł.

Suntago

Park of Poland – Suntago Water World znajduje się w województwie mazowieckim. Wodny park jest wypełniony różnorodnymi zjeżdżalniami, saunami i basenami. Znajdują się tam różne strefy, mi.in. jamango, relax, saunaria i wellnes&spa. Bilet do dwóch stref (jamango i relax) kosztuje 139 zł i 159 zł. W tej cenie można szaleć w wodnej krainie przez cały dzień.

Majaland

Ten park rozrywki spełni oczekiwania najmłodszych. Znajduje się w Kownatach w województwie lubuskim. Atrakcji tam co niemiara, a większość z nich jest wzorowana na ulubionych bajkach. Dzieci mogą korzystać z różnych karuzel, urządzeń wodnych, a nawet iść na dyskotekę. Koszt tej przyjemności to 115 zł. Za mniejsze dzieci trzeba zapłacić 59,90 zł. Przewidziane są też różnego rodzaje zniżki.

JuraPark

Jeśli Twoje dziecko lubi prehistorię, to odpowiedni dla niego będzie park rozrywki z motywem dinozaurów. Jest ich kilka w Polsce, a szczególnie warte odwiedzin są: JuraParki w miejscowościach: Bałtów, Krasiejów i Solec Kujawski. W tym ostatnim dzieci mogą na przykład odwiedzić strefy: jurapark, Polska w miniaturze, muzeum ziemi, ogrody jurajskie, kino emocji cinema 5d. Cena biletów nie jest wygórowana. Bilet normalny kosztuje 59 zł a ulgowy 49 zł.

Fun Park Pomerania

Ten rodzinny park rozrywki znajduje się na południe od Kołobrzegu w województwie zachodniopomorskim. Warto tu zaplanować cały dzień, bo atrakcji, tu co niemiara. Dzieci mogą korzystać z karuzel, strefy wodnej, hali z kulkami i trampolinami, torów przeszkód i dmuchańców. Koszt biletu ulgowego (dla dzieci do 110 cm) to 45 zł, a normalnego 85 zł.

Przeczytaj także:

Ubezpieczenie turystyczne może uratować Twoje zdrowie, ale też kieszeń, kiedy za granicą dojdzie do nieszczęśliwego wypadku.

14.06.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Obróbka zdjęć jest możliwa w warunkach domowych i nie ma potrzeby angażowania w to specjalistów. Wystarczy odpowiedni program i nieco zaangażowania.

13.06.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Za pomocą sond naukowcy przebadają ziemię z kosmosu, a dokładniej z Marsa.

10.06.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.