Jak pobrać aplikację na telefon? Jak ją odinstalować?

12.08.2021 |
Udostępnij:

Aplikacje na telefon stały się ważną częścią urządzeń mobilnych. Za ich pośrednictwem można obsłużyć bankowość elektroniczną, zrobić zakupy, zaplanować wyjazd, obrobić zdjęcia lub skontaktować się ze znajomymi. Mimo że to dopiero początek możliwości, jakie dają nowoczesne aplikacje na telefon, warto wcześniej dowiedzieć się, jak zainstalować je na swoim urządzeniu mobilnym oraz jak pozbyć się nieużywanych programów.

jak pobrać aplikację

Jak zainstalować aplikację na swoim telefonie?

Sposób instalacji aplikacji na smartfonie lub tablecie uzależniony jest od rodzaju posiadanego oprogramowania. W przypadku telefonów działających na Androidzie potrzebne oprogramowanie można znaleźć w Sklepie Play. Z kolei urządzenia firmy Apple swoją bazę aplikacji mają w App Store. Wybrany sklep znajdziesz w menu swojego telefonu.

Po uruchomieniu odpowiedniej aplikacji można przeglądać dostępne programy według kategorii lub wyszukać bezpośrednio interesującą cię aplikację. Po jej odnalezieniu wystarczy nacisnąć przycisk „Zainstaluj” i zaakceptować wymagane zgody.

Zarówno w Sklepie Play, jak i w App Store można znaleźć aplikacje darmowe oraz płatne. Warto na to zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na pobranie wybranego programu. Pozwoli to uniknąć przykrych rozczarowań. Na szczęście wybór bezpłatnych aplikacji jest naprawdę duży, dzięki czemu można się cieszyć z ich funkcjonalności, nie tracąc ani złotówki.

Jak usunąć aplikację z telefonu?

Odinstalowanie nieużywanych aplikacji ze smartfona jest równie proste, jak ich instalacja. Aby to zrobić, należy w ustawieniach swojego telefonu odnaleźć opcję „Aplikacje”. Po wybraniu przycisku na ekranie telefonu pokaże się lista wszystkich programów zainstalowanych na Twoim urządzeniu. Wystarczy, że odnajdziesz na niej aplikację, której chcesz się pozbyć i wybierzesz opcję „Odinstaluj”. Cały proces potoczy się dalej automatycznie i nie powinien trwać dłużej niż kilka sekund.

Zbyt duża ilość aplikacji może obciążać pracę smartfona, dlatego warto od czasu do czasu sprawdzić, czy nadal korzystasz ze wszystkich zainstalowanych programów.

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.