Najchętniej odwiedzane miejsca w Google Street View 

16.09.2022

2022-09-16T06:12:00.000Z//2022.09.16

|
Udostępnij:

Google Street View to jedna z najbardziej ulubionych opcji Google Maps przez użytkowników, a także produktów oferowanych przez Google. Umożliwia ona wirtualne zwiedzanie wielu miejsc na ziemi, a internauci chętnie w niej korzystają. Ale czy wiemy, jakie są najchętniej odwiedzane miejsca w Google Street View? Czy wirtualna turystyka ma swoje popularne destynacje? Niedawno Google z okazji 15 rocznicy utworzenia funkcji Google Street View opublikowało listę najpopularniejszych miejsc, które odwiedzają internauci.

google street view

Google Street View tworzony jest przez poruszające się auta, mające na dachu zamontowane kamery 365 stopni. Jeżeli byłyby jakieś miejsca, w które nie może wjechać samochód, pracownik Google udaje się tam osobiście ze specjalnym plecakiem, ponad który wystaje specjalny maszt z kamerą 365 stopni. Dodatkowo na wirtualnych spacerach dodawane są zdjęcia 365 stopni, które pozwalają przenieść się w konkretny punkt danego miejsca. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, koniecznie przeczytaj poradnik: Jak włączyć Street View w telefonie?

Burj Khalifa w Dubaju

Najczęściej odwiedzanym miejscem w Google Street View, jest Burj Khalifa w Dubaju. Jest to najwyższy wieżowiec, który imponuje swoją architekturą. Został wybudowany w 2010 roku, posiada 162 piętra, a także najwyżej na świecie położony taras widokowy. Aby go zwiedzić, nie musimy jednak udawać się na niego samodzielnie, ale przy pomocy Google Street View możemy obejrzeć go z zewnątrz, a także przechadzać się po nim i delektować się widokiem z niego poprzez zdjęcia sferyczne. Widok taki może być oszałamiający, gdyż drapacz chmur mierzy 828 m. Co ciekawe na przedostatnim piętrze funkcjonuje restauracja i kawiarnia, gdzie sformułowanie „zjeść posiłek w chmurach” nabiera realnego znaczenia.

Wieża Eiffla

Drugie miejsce na liście najczęściej odwiedzanych miejsc zajmuje wieża Eiffla. Jest to klasyka, którą z pewnością wszyscy znamy i kojarzymy. Cieszy się tak dużą popularnością, że wiele osób zwiedza ją właśnie na mapach Google. Znajduje się ona w Paryżu i pierwotnie miała być jedynie demonstracyjną konstrukcją postawioną czasowo na targi odbywające się w Paryżu. Z czasem stała się jednak symbolem zakochanych i drugim najpopularniejszym miejscem odwiedzanym na mapach Google. Na nią również możemy wejść i wirtualnie podziwiać panoramę Paryża.

Taż Mahal

Mówiąc o miejscach najczęściej odwiedzanych w Google Street View, musimy udać się do Indii. Budowla ta została stworzona na cześć zmarłej ukochanej żony Mumtaz Mahal. Mieści się również na liście 7 cudów świata i jest zdecydowanie najchętniej odwiedzanym miejscem w Indiach. Budowla ta w przeciwieństwie do wieży Eiffla i Burj Khalifa rozciąga się w poziomie na bardzo duże odległości i imponuje swoim stylem, a także jakością wykonania.

Miejsca od 4 do 10

Oprócz trzech najpopularniejszych miejsc odwiedzanych na Google Street View, poprzez wirtualny spacer, bardzo ciekawie prezentuje się również lista kolejnych lokacji na miejscach od 4 do 10. Znajdziemy wśród nich takie miejsca jak Statua Wolności w Stanach Zjednoczonych, a także Figura Chrystusa Króla w Rio de Janeiro w Brazylii. Są to dwie monumentalne i symboliczne budowle, które już same w sobie rokrocznie przyciągają dużą ilość turystów. Co ciekawe Statua Wolności z racji swojej konstrukcji jest skrzętnie pilnowana przez ochronę, aby uniemożliwić jej zniszczenie.

Kolejne dwa miejsca na liście z pozycji 6 i 7 prezentują się równie okazale. Zajmują je miasto duchów Ryolit w USA i piramidy w Gizie. Wirtualnych turystów przyciągają zatem różnie — nie tylko najnowsze dzieła architektury, ale też i starożytne zabytki. Na liście znajduje się Biały Dom, czyli jedno z najważniejszych miejsc w Ameryce, Koloseum we Włoszech będące przedstawicielem czasów starożytnych, a także Pomnik Narodowy w Dżakarcie w Indonezji.

Co jeszcze odwiedzamy najchętniej na Google Street View?

Ciekawie prezentuje się również lista najchętniej odwiedzanych państw. Miejsca te również możemy posortować pod względem popularności. Przede wszystkim jest to Indonezja, a także USA. Na dalszych miejscach plasują się takie państwa jak Japonia, Meksyk, Brazylia czy Hiszpania. Do tego grona dołączają też Włochy, Tajwan, Francja oraz Wielka Brytania.

Na Google Street View wyróżniają się również poszczególne miasta, które są chętnie odwiedzane przez wirtualnych turystów. Do 10 najpopularniejszych zaliczamy Dżakartę, Tokio, Meksyk (stolica Meksyku), Sao Paulo, Buenos Aires, Nowy Jork, Istambuł, Taipei, Paryż i Osakę.

Podsumowując, wirtualna turystyka ma się bardzo dobrze, a najczęściej odwiedzane lokalizacje są tymi najgłośniejszymi i najbardziej znanymi w świecie realnym. Często czołowe lokaty na liście najchętniej odwiedzanych miejsc w Google Street View zajmują również państwa i miasta o największej liczbie ludności, co wydaje się naturalne. Mają jednakowoż do zaoferowania wiele ciekawych lokacji, które dodatkowo są bardzo dobrze zwizualizowanie.

Przeczytaj także:

Decydując się, przekazać pieniądze w ramach prezentu, pewnie nie raz zastanawiałeś się - jaka kwota będzie optymalna? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

15.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Pierścienie Władzy produkcji Amazon Prime do serial, na który z utęsknieniem czekali fani Tolkiena. Czy serial spełnia ich oczekiwania?

14.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Być może nowe przepisy dotyczące kaucji za opakowania, przyczynią się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Na czym polegają planowane na 2023 rok zmiany?

13.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.