Polski Dubaj, czyli plaża w Jarosławcu

17.05.2023

2023-05-17T07:35:00.000Z//2023.05.17

|
Udostępnij:

Jarosławiec to niewielka miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim, która zyskała sobie miano Polskiego Dubaju. Choć na pierwszy rzut oka może to wydawać się przesadą, to jednak istnieje kilka powodów, dla których taka nazwa została nadana temu urokliwemu miejscu. Jedno jest pewne. Warto to miejsce odwiedzić, podczas tegorocznych wakacji.

Jarosławiec

Jarosławiec przyciąga turystów swoją wspaniałą plażą, która w sezonie letnim jest niezwykle tłoczna. Białe piaski i czysta woda Bałtyku to z pewnością atuty, które przyciągają amatorów kąpieli i opalania. Dodatkowo, w Jarosławcu znajduje się wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi, w tym park wodny z basenami, zjeżdżalniami i brodzikami.

Atrakcje Jarosławca

Jarosławiec stał się popularnym miejscem wypoczynku dla osób poszukujących nieco wyższej jakości usług. Jednak nie tylko plaża i komfortowe noclegi przyciągają turystów do Jarosławca. Warto również odwiedzić tamtejszy port rybacki, gdzie można spróbować świeżych, lokalnych ryb. Dla miłośników historii, ciekawą atrakcją jest zamek z XIV wieku, który w przeszłości pełnił funkcję obronną.

Wśród atrakcji Jarosławca można wymienić również Park Miniatur Latarni Morskich, w którym znajdują się modele latarni morskich z całego świata, a także Muzeum Czekolady, gdzie można spróbować różnych smaków tego słodkiego przysmaku.

Co łączy Jarosławiec z Dubajem?

To co jednak najważniejsze to kształt falochronu na plaży, który jest porównywany do tego w Dubaju. Dubaj słynie z plaż, które są częścią sztucznej wyspy Palm Jumeirah. Ta gigantyczna, w kształcie palmy wyspa, została stworzona przez człowieka i oferuje luksusowe hotele, apartamenty i apartamentowce z widokiem na Morze Arabskie.

Plaża w Jarosławcu jest chroniona przez falochrony, które z jednej strony pełnią funkcję ochrony przed wiatrem i falami, a z drugiej strony są atrakcją turystyczną. Kształt falochronów w Jarosławcu faktycznie przypomina falochrony na plażach w Dubaju, które mają formę fal morskich.

Różnica między tymi dwoma miejscami jest ogromna, zarówno pod względem skali, jak i luksusu. Jarosławiec to zdecydowanie mniejsza i skromniejsza miejscowość, której atrakcyjność wynika przede wszystkim z pięknej plaży i innych ciekawych atrakcji turystycznych, takich jak zamek, latarnia morska czy park wodny.

Porównanie plaż w Dubaju i Jarosławcu może więc wydawać się nieco naciągane. Jednak faktem jest, że oba miejsca mają swoje charakterystyczne elementy.

Przeczytaj także:

Rower gravelowy ma inną kierownicę niż rower szosowy lub górski. Pozwala ona na lepszą kontrolę podczas jazdy na niestabilnym i nierównym terenie.

16.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Telewizory 8K pozwalają oglądać produkcje w najwyższej jakości. Jednak za ten standard, trzeba niemało zapłacić. Ceny zaczynają się od kilku tysięcy złotych.

15.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Wkrótce powstaną nowe marki zajmujące się wirtualną rzeczywistością, które będą świadczyły usługi gamingowe. Zwiększy się też ilość akcesoriów do gier.

12.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.