Kobiety mogą przebierać w ofertach randkowych

07.03.2023

2023-03-07T12:04:00.000Z//2023.03.07

|
Udostępnij:

Z badań przeprowadzonych przez analityków PBI i Gemius na temat polskich serwisów randkowych, można wyciągnąć wiele ciekawych wniosków. Ekspercie sprawdzili, które z popularnych serwisów cieszyły się największym zainteresowaniem użytkowników i jak to zainteresowanie kształtowało się w zależności od płci i wieku odbiorców. Co się okazało?

portale randkowe

Blisko dwóch mężczyzn na jedną kobietę

Z badania przeprowadzonego niedawno, bo w styczniu 2023 roku, okazuje się że na portalach randkowych oferuje się zdecydowanie więcej mężczyzn niż kobiet. Z usług randkowych skorzystał co piąty internauta (6,1 mln użytkowników). Prawie 4 miliony (3,9) to mężczyźni a ponad 2 miliony (1,9) to kobiety. Użytkownicy portali randkowych spędzali tam średnio 1,5 godziny dziennie.

Młodzi, czy dojrzali?

Ci, którzy na co dzień nie korzystają z usług matrymonialnych, z pewnością zastanawiają się, kogo można w takich portalach spotkać. Okazuje się, że wszystkich. Randkują młodzi, dojrzali a nawet starsi. Najmniejsza jednak jest grupa najmłodszego społeczeństwa. Zainteresowanie ofertą towarzyską jest największe wśród osób pomiędzy 20. a 50. rokiem życia, jednak wiele też zależy od płci. Najczęściej można tu znaleźć kobiety w wieku od 21 do 35 lat, najmniej – w wieku 36-50 lat. W przypadku mężczyzn – najliczniejszą grupę stanowią panowie w wieku od 20 do 50 lat, z czego najaktywniejsi są mężczyźni w wieku od 36 do 50 lat.

Top 3 poratle randkowe

Z badania Mediapanel wynika, że popularność serwisów zależy od płci.

Najpopularniejsze portale randkowe wśród mężczyzn to:

  • Onet Sympatia,
  • Erodate.pl
  • Tinder

Najczęściej wybierane przez panie serwisy z ofertami matrymonialnymi to:

  • Onet Sympatia
  • Tinder
  • Badoo

O tych i innych serwisach randkowych, przeczytasz więcej w artykule: Gdzie szukać drugiej połowy?

Przeczytaj także:

AI sztuczna inteligencja przejmuje coraz większe obszary naszego życia. Dzięki temu jakość życia ma się polepszyć, ale czy rzeczywiście tak jest?

06.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Plątanina kabli pod biurkiem to częsty widok w większości miejsc pracy. Zbiera się tam kurz, wygląda to nieestetycznie i przeszkadza w pracy. Jak temu zaradzić?

03.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

W ostatnim czasie mogliśmy obserwować zorzę polarną nad Bałtykiem oraz koniunkcję Jowisza i Wenus. Te podniebne spektakle zrobiły niemałe wrażenie.

02.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.