Jak internet przekształcił życie seniorów?   

06.06.2023

2023-06-06T12:55:00.000Z//2023.06.06

|
Udostępnij:

W czasie pandemii wiele osób doświadczyło dużych zmian w swoim życiu. Wiele rzeczy, które wcześniej robili w realnym świecie, przeniosło się do Internetu. Seniorzy zrozumieli, że mogą korzystać z Internetu, żeby być w kontakcie z bliskimi. Mogą też razem ćwiczyć i tańczyć.

seniorzy online

Pandemia wciągnęła w wirtualny świat

Podczas pandemii wiele osób, szczególnie seniorów, czuło się samotnych, ponieważ nie mogli się spotykać z rodziną i przyjaciółmi. Ale dzięki Internetowi seniorzy odkryli nowy sposób, żeby być blisko swoich rodzin i przyjaciół.

Dzięki różnym programom do rozmów wideo, takim jak Skype czy Zoom, mogli rozmawiać i widzieć się na ekranie, nawet jeśli byli oddaleni od siebie. To dało im poczucie bliskości i pomogło przetrwać trudne chwile.

seniorzy online

Gimnastyka online

Korzystanie z Internetu przez seniorów nie ogranicza się tylko do kontaktów wirtualnych. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Jak seniorzy korzystają z internetu? Wymyślono też pomysł, żeby seniorzy angażowali się w aktywność fizyczną online. Dzięki temu mogą zadbać o swoje zdrowie i spędzać czas z innymi osobami w podobnym wieku. Są organizowane specjalne spotkania online, na których seniorzy mogą uczestniczyć w różnych zajęciach, takich jak:

  • joga,
  • tai chi,
  • taniec
  • czy gimnastyka.

Przykładem takiej aplikacji jest SilverSneakers GO. To aplikacja stworzona specjalnie dla seniorów, oferująca różnorodne programy treningowe, które można wykonywać w domu lub na świeżym powietrzu. Zawiera ćwiczenia wzmacniające, stretching, cardio i wiele innych.

Instruktorzy uczą seniorów

Podczas tych spotkań online seniorzy mają instruktorów, którzy prowadzą zajęcia. Te spotkania odbywają się na platformach wideo, gdzie instruktorzy pokazują, jak wykonywać ćwiczenia. Ważne jest, aby seniorzy słuchali swojego ciała i nie przemęczali się. Przed rozpoczęciem nowej formy aktywności fizycznej zawsze warto skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeśli mamy jakieś problemy zdrowotne.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło

Pandemia była trudna dla wszystkich, ale przyniosła też pewne pozytywne zmiany. Seniorzy odkryli, że mogą korzystać z Internetu, żeby być blisko swoich bliskich i aktywnie spędzać czas. Pokazali, że niezależnie od wieku i okoliczności, zawsze można się przystosować i wykorzystać dostępne narzędzia do poprawy jakości życia.

Pamiętajmy, że Internet może być dla nas wszystkich cennym źródłem kontaktu z innymi i sposobem na aktywne spędzanie czasu. Dlatego warto być otwartym na nowe możliwości, nawet w trudnych czasach. Niech pandemia przypomni nam, że zawsze warto być elastycznym i gotowym na dostosowanie się do zmian wokół nas.

Przeczytaj także:

Pojazdy elektryczne już od dawna goszczą w drogowym pejzażu. Prawdopodobnie takich pojazdów, będzie na naszych ulicach coraz więcej. Tak dbamy o środowisko.

05.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Technologia medyczna wiele zmieniła w kwestii świadczenia usług opieki zdrowotnej. Nie jest już nowością, że do wizyty lekarskiej dochodzi przez kamerkę.

02.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Ponad 2 miliony haseł zostały ujawnione, po tym jak wirus zaatakował komputery ponad 100 tysięcy użytkowników internetu. Sprawdź, czy nie ma Cię na liście.

01.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.