Trampoliny - jaką wybrać? 

13.07.2022

2022-07-13T17:16:00.000Z//2022.07.13

|
Udostępnij:

Trampoliny ogrodowe kolejny rok z rzędu biją rekordy popularności. Można je spotkać w przydomowych ogródkach, na tarasach oraz działkach. Podczas zakupu idealnego modelu należy zwrócić uwagę na kilka parametrów, które sprawią, że zabawa będzie komfortowa i bezpieczna dla maluchów, a nawet osób dorosłych.

trampolina

Rodzaje trampolin ogrodowych

W sprzedaży można spotkać wiele trampolin, które różnią się między sobą rozmiarem, konstrukcją oraz zastosowanymi zabezpieczeniami. Największą popularnością cieszą się:

  • trampoliny z siatką wewnętrzną – doskonały wybór dla małych dzieci, ponieważ siatka osłania matę do skakania od niebezpiecznych sprężyn, a także zapobiega wypadnięciu malucha na ziemię,
  • trampoliny z siatką zewnętrzną – wymaga, aby uważać na sprężyny znajdujące się z boku maty do skakania, ale ma zabezpieczającą przed wypadnięciem siatkę oraz większą powierzchnię – doskonała dla starszych dzieci i osób dorosłych,
  • trampoliny bez siatki ochronnej – to wybór dla starszych i bardziej doświadczonych użytkowników, który umożliwia wykonywanie salt i skomplikowanych akrobacji,
  • trampoliny fitness – niewielki rozmiar o średnicy około 100 cm sprawia, że są idealne do ćwiczeń.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu trampoliny?

Kupując trampolinę ogrodową, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim maksymalne obciążenie maty do skakania. Na naszą uwagę zasługuje także stelaż, którego zadaniem jest zapewnienie stabilności całej konstrukcji. Mata powinna być elastyczna i solidna, aby uniknąć nieszczęśliwych wypadków.

Innym ważnym elementem są sprężyny oraz ich mocowanie do stelaża i do maty. Musi być ono pewne i stabilne. Godne zaufania są modele, które mają dodatkowe osłony sprężyn, co zwiększa bezpieczeństwo korzystania z trampoliny. Jeśli nie planujesz wykonywać zaawansowanych akrobacji, wybierz model z siatką zabezpieczającą. Jest to szczególnie istotne, jeśli z trampoliny mają korzystać małe dzieci.

Przeczytaj także:

Na higienie zębów nie warto oszczędzać, ale czy dobrym pomysłem jest kupowanie szczoteczki sonicznej?

12.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

O wiele łatwiej jest podpisać umowę, niż ją wypowiedzieć. Jednak anulowanie subskrypcji Netflixa z naszym poradnikiem, będzie o wiele prostsze.

11.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

W lipcu nad Polską często przechodzą gwałtowne burze, które mogą narobić wiele szkód. Warto sprawdzić gdzie i kiedy zrobi się niebezpiecznie.

08.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.