Wszystko o Amazon Prime

24.05.2021

2021-05-24T06:35:00.000Z//2021.05.24

|
Udostępnij:

Amazon Prime to usługa subskrybowana przez miliony osób na całym świecie. Możliwość szybkiej darmowej wysyłki to nie wszystko, na co można liczyć w ramach programu Amazon Prime. Co to jest? Platforma oferuje dostęp do najnowszych seriali, książek i muzyki, z których możemy na ten moment korzystać w niemieckiej wersji serwisu.

amazon prime ile kosztuje

Amazon - jedna z większych platform sprzedażowych jest dostępna w Polsce od początku marca 2021 roku, a już zdążyła uruchomić funkcję Video Prime. Niebawem pewnie kolejne funkcjonalności. Ile kosztuje Amazon Prime?

Amazon na świecie

Amazon powstał w lipcu 1995 r. w Seattle jako niewielka księgarnia. Już dekadę później platforma mogła się poszczycić mianem jednego z największych sklepów internetowych na świecie. Potwierdzają to liczby. W 2020 roku Amazon znalazł się na szczycie notowania Top 100 Most Valuable Global Brands z wartością szacowaną na 415 855 milionów dolarów.

Długoterminowy biznesplan założyciela Amazona – Jeffa Bezosa jest stopniowo realizowany, dzięki czemu platforma jest dzisiaj nie tylko największym sklepem internetowym. W ramach usługi Amazon Prime użytkownicy mogą liczyć na szereg benefitów oraz dostęp do najnowszych multimediów, a to zaledwie początek planów giganta.

Amazon Prime – co to?

Amazon Prime to miesięczna lub roczna subskrypcja, w ramach której użytkownicy otrzymują dostęp do wielu przydatnych funkcjonalności. Mimo że początkowo obejmowała jedynie szybką darmową wysyłkę (podobnie jak nasze rodzime Allegro Smart), z czasem Amazon Prime rozszerzył zakres swoich usług, dając użytkownikom dostęp do:

  • Seriali Amazon Original,
  • E-booków, czasopism i audiobooków,
  • Podcastów,
  • Najnowszej muzyki,
  • Popularnych filmów i seriali,
  • Gier komputerowych,
  • Możliwości przechowywania i udostępniania zdjęć w chmurze.

Aby korzystać z udostępnionych multimediów, należy pobrać na swoje urządzenie odpowiednie mobilne aplikacje Amazon Prime, które dostępne są w wersjach na urządzenia z systemem iOS oraz Android.

Wraz z pojawieniem się Amazona w Polsce, użytkownikom udostępniono usługę Video Prime. Pozostałe funkcjonalności są natomiast póki co dostępne jedynie w niemieckiej wersji serwisu, która została przetłumaczona na język polski. Biorąc pod uwagę fakt, ile kosztuje Amazon Prime, warto rozważyć możliwość korzystania z serwisu.

Amazon Prime – co to? Poznaj funkcjonalność Video Prime!

W zależności od kraju, użytkownicy Amazon Prime mogą korzystać z wielu promocji i korzyści wynikających z subskrybowania platformy. W Polsce aktywowana jest już usługa Video Prime, która jest najważniejszym elementem witryny dostępnym na stronie primevideo.com. Opcja ta to odpowiednik popularnego w naszym kraju Netflixa, z którym Amazon stara się już od kilku lat konkurować. Serwis z filmami i serialami dostępnymi od ręki znany jest przede wszystkim z uczestniczenia w produkcji The Grand Tour – show motoryzacyjnego prowadzonego przez słynne trio z Top Gear.

Video Prime dostępne jest oficjalnie dla Polaków od grudnia 2016 roku, a przez kilka lat funkcjonowania platformy w naszej wersji językowej doczekaliśmy się wielu materiałów z polskimi napisami lub wersją audio. Co istotne, w przypadku Amazon Prime Video można korzystać z materiałów w technologii 4K i HDR bez dodatkowej dopłaty. Stanowi to szczególnie łakomy kąsek dla kinomanów dysponujących nowoczesnymi telewizorami Ultra HD z HDR. Co więcej, filmy i seriale można jednocześnie oglądać na kilku sprzętach, co stanowi ważną funkcjonalność Amazon Prime. Ile urządzeń można jednocześnie podłączyć do aplikacji, dowiesz się w dalszej części artykułu.

Amazon Prime – ile kosztuje?

Aby zachęcić swoich klientów do subskrybowania Amazon Prime, platforma zdecydowała się wprowadzić bezpłatny okres próbny, który trwa 30 dni. Po tym czasie można zrezygnować z usługi lub zdecydować się na miesięczną albo roczną subskrypcję. Ile kosztuje Amazon Prime?

Amazon Prime w niemieckiej wersji portalu kosztuje 7,99 euro za miesiąc lub 69 euro za rok, co jest opcją znacznie korzystniejszą, ponieważ oznacza cenę 5,75 euro miesięcznie. Biorąc pod uwagę ilość udostępnianych użytkownikom materiałów oraz najnowszych seriali, filmów, muzyki i książek jest to kwota bardzo przystępna.

W przypadku dostępnych funkcjonalności na polskiej wersji serwisu można spodziewać się nieco innych cen Amazon Prime. Ile kosztuje korzystanie z Video Prime? Na ten moment to koszt 25,99 zł za miesięczną subskrypcję. Członkostwo w Amazon Prime Video można anulować w dowolnym momencie.

Amazon Prime – ile urządzeń można podłączyć?

Światowy gigant wychodzi naprzeciw swoim klientom, oferując możliwość podłączenia się więcej niż jednemu urządzeniu do Amazon Prime. Ile urządzeń może korzystać jednocześnie z platformy? Twórcy umożliwiają podłączenie do 3 sprzętów, którymi mogą być laptopy, tablety, smartfony lub telewizory z funkcją smart. To wygodne rozwiązanie dla rodzin lub grupy przyjaciół, a dodatkowo uchylona furtka do podzielenia kosztów pomiędzy wszystkich użytkowników Amazon Prime. Ile kosztuje subskrypcja w wersji na 3 osoby, łatwo można przeliczyć na podstawie podanych wyżej kwot.

Przeczytaj także:

Komunikacja online z rodziną, znajomymi oraz pracodawcą wymaga wygodnych rozwiązań. Jednym z nich jest aplikacja Telegram. Komunikator wciąż się rozwija, aby stać się silną konkurencją dla popularnego Messengera i WhatAppa. 

21.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Kierowcy, którzy mają na swoim koncie punkty, powinni na bieżąco kontrolować ich liczbę. Aby dokonać weryfikacji przez internet, trzeba jedynie założyć profil zaufany.

20.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Podczas pandemii zmuszeni byliśmy część swoich aktywności przenieść do świata online. Dotyczy to również rozrywki. W sieci lubimy oglądać filmy, słuchać muzyki - co jeszcze?

19.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.