Jak wyłączyć dźwięk powiadomień w Windowsie 10? 

07.10.2022

2022-10-07T06:30:00.000Z//2022.10.07

|
Udostępnij:

Dźwięk powiadomień w Windows 10, choć wielu osobom może przypominać o bardzo ważnych kwestiach, dla wielu osób stanowi również powód do irytacji. Często jest niepotrzebny, a także męczący, a wręcz uciążliwy. W praktyce możemy wyłączyć go na kilka sposobów i sprawić, że dźwiękowe powiadomienia na Windows 10 znikną. Mamy również do wyboru kilka różnych metod, które będą nieco różniły się od siebie zarówno sposobem aktywowania, jak i charakterystyką działania.

dźwięki powiadomień

Wyłączenie dźwięku wszystkich powiadomień

Pierwszym i najbardziej kompleksowym sposobem na wyłączenie dźwięku powiadomień jest wyłączenie wszystkich powiadomień audio na Windows 10. Poprzez to nie będziemy otrzymywali ich w ogóle na naszym komputerze. Dzięki w tej opcji nie będą w ogóle odtwarzane, a jedyne informacje, jakie będziemy otrzymywali, będą wizualne. Jest to najbardziej radykalne rozwiązanie, które pozwala wyciszyć wszystkie powiadomienia, jakie będą przychodziły do nas na komputerze w czasie jego użytkowania. Warto je wybrać, jeśli w ogóle nie chcemy słuchać powiadomień lub dźwięki powiadomień irytują raz i denerwują. Należy jednak pamiętać, że żadne powiadomienie nie będzie podkreślone dźwiękiem. Jeśli zatem jesteśmy przyzwyczajeni do tego typu ostrzeżeń i chcemy zachować niektóre powiadomienia z pewnych programów, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na drugą — poniżej opisaną metodę.

Dźwięki powiadomień można również z powrotem włączyć i odwrócić tę operację tak samo łatwo jak dezaktywowanie powiadomień dźwiękowych. Cały proces polega jedynie na wybraniu odpowiedniej opcji poprzez wykonanie kilku kliknięć.

Aby wyłączyć dźwięki powiadomień, powinniśmy przejść do lewego, dolnego, głównego menu Windows 10, a następnie wybrać Ustawienia. Na rozwiniętym oknie należy wybrać zakładkę System a następnie przejść do modułu Powiadomienia i akcje. W tym miejscu w środkowej części powinniśmy odznaczać opcję zezwalania na dźwiękowe powiadomienia. W tym miejscu wystarczy jedynie odznaczyć opcję “Zezwalaj na odtwarzanie dźwięku powiadomień”. Następnie możemy zamknąć okno, w którym wykonywaliśmy wszystkie czynności i możemy powrócić do wykonywania naszych standardowych czynności. Od tego momentu na naszym komputerze nie będziemy słyszeć dźwięku powiadomień.

Menu > Ustawienia > System > Powiadomienia i akcje > Zezwalaj na odtwarzanie dźwięków powiadomień

Podpowiedź: Dźwięk powiadomień możemy wyłączyć również poprzez panel sterowania. Po wejściu do tego elementu Windows należy wybrać zakładkę Dźwięk, a następnie uruchomić ją i przejść do zakładki “Dźwięki”. W miejscu “Zdarzenia programu” na liście wyszukujemy pozycję “Powiadomienia”, a następnie wyłączamy ją. Opcjonalnie możemy tak wyłączyć również powiadomienia konkretnych czynności, jakie zachodzą na naszym komputerze, jeśli oprócz dźwięku chcemy wyłączyć też interakcję systemu z nami.

Wyłączanie dźwięku powiadomień konkretnych programów

Dobrym sposobem, aby wyłączyć dźwięk powiadomień, jest wyłączenie go odnośnie do konkretnych aplikacji. Jest to bardzo przydatna funkcja, która pomaga wyciszyć jedynie te aplikacje, które sprawiają największy problem lub z których nie chcemy słyszeć powiadomień dźwiękowych. Daje to nam pełny wybór aplikacji, które chcemy wyciszyć, a które chcemy zostawić rozgłośnione.

Na początku cały proces będzie przebiegał podobnie jak przy wyciszaniu wszystkich powiadomień dźwiękowych. Najpierw musimy wejść w dolne lewe menu Windows, a następnie wybrać opcję Ustawienia. Kolejnym krokiem będzie wybranie zakładki System oraz w lewym bocznym menu modułu Powiadomienia i akcje. W tym momencie musimy zejść na sam dół w tej sekcji, aż dotrzemy do listy aplikacji wraz z suwakami, wyłączającymi powiadomienia. Sekcja ta nazywa się “Powiadomienia od tych nadawców”. Jeśli będziemy jednak zainteresowani wyłączeniem powiadomień konkretnych aplikacji, możemy wybrać konkretne powiadomienie wejściem w bardziej szczegółowe — zaawansowane ustawienia konkretnej aplikacji i wyłączyć te, które chcemy. Z listy aplikacji i programów wybieramy ten program, którego powiadomień dźwiękowych nie chcemy i klikamy na niego. Zostaniemy przeniesieni do szczegółowych ustawień, gdzie musimy odnaleźć suwak „Odtwórz dźwięk po odebraniu powiadomienia”. Opcja ta dezaktywuje jedynie dźwięki powiadomień.

Ustawienia > System > Powiadomienia i akcje > Powiadomienia od tych nadawców

Korektor dźwięku Windows 10 — Wyłączenie wszystkich dźwięków

Dźwięki powiadomień możemy wyłączyć również bardzo radykalnie – wyciszając wszystkie dźwięki systemowe. Jest to bardzo kompleksowe rozwiązanie, które może służyć nam, jeśli chcemy pozbyć się wszystkich dźwięków wydawanych przez Windows 10 – szczególnie dźwięków powiadomień. Aby skorzystać z tej opcji wystarczy w prawym rogu dolnego menu Windows kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę głośności, a następnie wybrać Otwórz mikser głośności. Korektor dźwięku Windows 10 daje możliwość wyciszenia lub ustalenia niższego poziomu głośności wszystkich dźwięków systemowych, jakie wydobywają się z naszych głośników.

PPM ikona głośności > Otwórz mixer głośności > Dźwięki systemowe

Przeczytaj także:

Oszuści mają różne sposoby, aby opróżnić konto swojej ofiary. Jednym ze sposobów jest oszustwo na BLIK-a. Można się z nim spotkać na aukcjach internetowych.

06.10.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Google na podstawie opinii internautów, przyznało "Złote Pinezki" dla najpiękniejszych miejsc w każdym z województw. Takich wyników można było się spodziewać.

05.10.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Polski rynek nieruchomości nie wypada zbyt dobrze na tle innych europejskich krajów. Przede wszystkim brakuje mieszkań. Rozgrzany jest natomiast rynek najmu.

04.10.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.