City Break – top 5 kierunków na jesień

25.10.2022

2022-10-25T07:43:00.000Z//2022.10.25

|
Udostępnij:

Jesień to idealny czas na krótkie wycieczki, podczas których warto zaplanować zwiedzanie europejskich miast. W wakacje najpiękniejsze miasta są oblegane przez turystów, a żar lejący się z nieba uprzykrza poznawanie nowych miejsc. Dlatego jesień to idealna pora na krótki wyjazd, tak zwany city break – szczególnie polecany osobom, które cenią spokój. Gdzie najlepiej wybrać się w jesień?

city break

Jesień to idealny czas na krótkie wypady weekendowe. Loty w obrębie Europy są krótkie, co oznacza, że już w dwie, trzy godziny można być niemal w dowolnym mieście w Europie. Ponadto jesień na południu Europy jest łagodniejsza niż w Polsce. Które miasta są szczególnie urodziwe jesienią? Wybraliśmy pięć, które koniecznie trzeba odwiedzić, chociaż raz w życiu.

  • Rzym - koniecznie trzeba zobaczyć starożytne ruiny z czasów Imperium Rzymskiego, świątynie Watykanu, perełki nowoczesnej sztuki, parki rozrywki, aquaparki a przede wszystkim piękne fontanny i mosty.
  • Budapeszt – to cudowne miejsce, w którym można podziwiać architekturę starożytności oraz nowoczesności – w jednym mieście. Jesienną porą najlepiej jest odwiedzić liczne termy, które potrafią rozgrzać nawet największych zmarzluchów.
  • Paryż – nikogo chyba nie trzeba przekonywać, o tym że Paryż jest najpiękniejszy jesienią. Spacer po dywanie opadniętych wielobarwnych liści, pocałunki podczas podziwiania wieży Eiffla, gorąca herbata w jednym z tych przytulnych kawiarenek… Nie ma nic bardziej romantycznego.
  • Amsterdam – podczas jesieni miasto daje możliwość zwiedzenia niektórych perełek architektury, które cały rok są zamknięte dla zwiedzających. Dlatego nie ma lepszej pory na zwiedzanie Amsterdamu. Jest tu przede wszystkim spokojnie, pięknie i uroczo, ale też inaczej – bo mieszka tu wiele narodowości.
  • Barcelona – jeśli Twoim marzeniem jest złapanie jeszcze kilku promieni słońca, to zdecydowanie warto wybrać się do Barcelony. Z pewnością będzie jeszcze kilkanaście stopni Celsjusza. Jest co zwiedzać, gdzie odpoczywać i dobrze zjeść.

Jak zaplanować wycieczkę?

W październiku temperatury w Rzymie i Barcelonie sięgają przeciętnie od 13 do 22 stopni Celsjusza. W Paryżu, Amsterdamie, czy Budapeszcie należy spodziewać się pogody, podobnej do tej w Polsce. A co z organizacją? Można zdecydować się na jedną z wielu ofert biur podróży. Są one jednek dość drogie – za 3 dniowy wypad, trzeba wydać około 3000 zł/osobę. Lepiej i taniej jest zorganizować podróż we własnym zakresie. Wystarczy poświęcić trochę czasu na znalezienie tanich lotów. O tym jak to zrobić, informowaliśmy w artykule: Wyszukiwarka tanich lotów - gdzie i jak szukać okazji? Nocleg w 3-gwiazdkowym hotelu w okazyjnej cenie może kosztować między 500 a 1000 zł za dwie noce dla dwóch osób w pokoju z prywatną łazienką. Reszta wydatków zależy od sposobu spędzania wolnego czasu. Doliczyć więc trzeba bilety na komunikację miejską, wejścia do atrakcji turystycznych, restauracje, czy pamiątki.

Przeczytaj także:

Biotworzywa to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się zielonych technologii, która może zrewolucjonizować rynek pod kątem ekologii.

24.10.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Przenośne badanie USG będzie służyło osobom, które są często monitorowane. Nie będą musiały pojawić się każdorazowo w szpitalu lub placówce medycznej.

21.10.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Nawilżacze powietrza sprawdzą się w domach osób, które mają problemy z chorobami górnych dróg oddechowych i alergiami. Na jaki warto się zdecydować?

21.10.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.