Mikołajkowe słodycze  

02.12.2021

2021-12-02T13:16:00.000Z//2021.12.02

|
Udostępnij:

6 grudnia obchodzimy Mikołajki. To święto kojarzy nam się z wręczaniem symbolicznych prezentów. Na te duże, trzeba będzie jeszcze poczekać do Wigilii. Świetnym pomysłem na upominek są po prostu słodycze. Warto jednak zdecydować, się na bardziej wymyślne słodycze, a nie takie, które jemy na co dzień.

mikołajki

Z raportu „Zmiany preferencji Polaków w zakresie konsumpcji żywności” przygotowanego przez Bank BGŻ BNP Paribas i firmą badawczą GfK, wynika, że spożycie słodyczy w Polsce wykazuje tendencje wzrostowe. Z informacji zamieszczonych na stronie https://itro.pl, wynika, że w 2017 roku każdy Polak wydawał średnio na słodycze ok. 6 zł miesięcznie. Dla porównania - w 2008 r. na słodycze wydawaliśmy tylko nieco ponad 4 zł miesięcznie.

Liderem na rynku wyrobów czekoladowych i cukierniczych są Stany Zjednoczone. Wiele osób jednak uważa, że najlepsze czekolady pochodzą z Belgii, Francji, ale również z Polski. U nas w 2017 roku działało prawie 400 producentów słodyczy. Wielu z nich ma wiekowe tradycje. Produkują wyroby, które przypominają nawet dzieła sztuki, a przy tym są wyjątkowo pyszne. Gwarancją wybitnego smaku czekolady, jest wysoka zawartość kakao. Przestrzegać się należy przede wszystkim wyrobów czekoladopodobnych.

W dniu św. Mikołaja najlepszym upominkiem są oczywiście czekoladowe mikołaje. Jeśli chcesz podarować słodycze o niepowtarzalnych walorach smakowych w gustownym, eleganckim opakowaniu, musisz przygotować się na niemały wydatek. Z drugiej strony efekt zadowolenia obdarowanej osoby masz gwarantowany. Wiele sklepów internetowych oferuje możliwość dodania personalizowanych życzeń i grafiki.

Przeczytaj także:

Polacy pokochali podcasty. Są bogatym źródłem wiedzy i można je słuchać w różnych sytuacjach. Podsumowaliśmy te najpopularniejsze i najchętniej słuchane.

01.12.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Coraz zimniejsze wieczory, skłaniają do zastanowienia się, czy warto zdecydować się na elektryczny kominek? A jeśli tak, to jaki wybrać?  

29.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Co czwarta rodzina w Polsce korzysta z płatnych treści streamingowych. Najpopularniejszy jest Netfilx, ale coraz większym uznaniem cieszy się Viaplay. 

26.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.