Telegram – bije rekordy popularności

17.02.2021 |
Udostępnij:
Telegram

Telegram w minionym roku był najczęściej pobieraną aplikacją mobilną niezwiązaną z grami. Jak można dowiedzieć się z raportu Sensor Tower - tylko w styczniu tego roku użytkownicy zainstalowali go 63 mln razy. Nie bez powodu! Telegram pozwala korzystać w łatwy i wygodny sposób z wielu funkcji, z darmowym i nielimitowanym prowadzeniem rozmów na czele.

Telegram to darmowy komunikator internetowy. Można z niego korzystać na każdym urządzeniu podłączonym do sieci internetowej. Działa też na każdym oprogramowaniu, w tym Android, iOS, Windows Phone, Windows NT. Można z niego korzystać z poziomu desktopu, co jest o wiele wygodniejsze w przypadku częstego użytkowania.

Co można robić w Telegramie? Sporo się tam dzieje. Użytkownicy mogą wysyłać standardowe wiadomości, ale też zdjęcia, filmy, naklejki, nagrania czy nawet różnego rodzaju pliki. Aby zacząć z niego korzystać, wystarczy wejść do sklepu np. Google Play, odnaleźć aplikację i zainstalować ją według wskazówek. Aplikacja została oceniona przez 7 152 124 osób na 4,5 gwiazdek.

Jakie są najważniejsze zalety?

Telegram przede wszystkim jest bardzo szybki i pozwala uzyskać dostęp do wiadomości ze wszystkich swoich urządzeń jednocześnie. Dzięki temu możesz na przykład zacząć pisać wiadomość na telefonie, ale gdy okaże się to zbyt uciążliwe, konwersację możesz kontynuować na komputerze. Na szczególną uwagę zasługuje bezpieczeństwo. Dane są szyfrowane przy użyciu kombinacji 256-bitowego symetrycznego szyfrowania AES, 2048-bitowego szyfrowania RSA oraz bezpiecznej wymiany kluczy Diffie-Hellmana. Pewnie nie wiele Ci to mówi, ale w skrócie to oznacza, że Twoje dane są „w dobrych rękach”.

Telegram nie jest ograniczony żadnymi limitami. Można przesyłać i odbierać nawet duże pliki – bez żadnych ograniczeń. Historia czatów jest bezpiecznie przechowywana w chmurze, dzięki czemu w każdej chwili możesz odszukać konwersację z przeszłości. Kolejną zaletą jest dobre i szybkie działanie, nawet przy słabej sieci internetowej. To oznacza, że jest niezawodny i bez problemu otrzymasz wszystkie wiadomości na czas. Dostosowany jest nawet do obsługi mniej doświadczonych użytkowników, bo jego interfejs jest wyjątkowo przyjazny. Najważniejsze na koniec - Telegram jest bezpłatny i nie wyświetla reklam.

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.