Tłusty Czwartek – jak sprawdzić kalorie?

16.02.2023

2023-02-16T07:52:00.000Z//2023.02.16

|
Udostępnij:

Tłusty Czwartek jest od tego, aby bez umiaru jeść tłuste potrawy, takie jak na przykład pączki, czy faworki. Tego dnia, nikt nie powinien mieć z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia. To usprawiedliwione grzeszki, które w tym dniu popełnia większość z nas. Z ciekawości można sprawdzić, ile zjedzone produkty mają kalorii, np. w aplikacji Fitatu.

tłusty czwartek Fitatu

Z ciekawości można sprawdzić, ile nieplanowanych kalorii wpadło podczas obchodów Tłustego Czwartku. To co prawda, nie poprawi samopoczucia, ale da wskazówkę na przyszłość, dlaczego takie objadanie, warto stosować, tylko raz w roku. Świetnie w tej roli sprawdza się aplikacja Fitatu.

Fitatu – wersja darmowa

Aplikacja przyda się osobom na wszelkich rodzajach diet. W przypadku diety ketogeniczej, ważne jest aby spożywać około 70-80% tłuszczu, oraz ok. 20% białka i maksymalnie ograniczać ilość węglowodanów. Więcej o tej diecie dowiesz się z artykułu: TOP 4 diety odchudzające. Aplikacja Fitatu pozwala właśnie spersonalizować ustawienia makroelementów, dzięki czemu na bieżąco można kontrolować, czy warunki diety zostały zachowane. W aplikacji można korzystać więc z licznika kalorii, kalkulatora wartości odżywczych, dziennika odżywiania, monitora utraty wagi a także mieć dostęp do kaloryczność ogromnej bazy produktów. Fitatu ma bardzo dobre opinie na podstawie tysięcy recenzji użytkowników. To prawdopodobnie najlepsza darmowa aplikacja dostępna w tej chwili na rynku.

Fitatu- wersja płatna

Subskrypcja wersji premium kosztuje 8,33 zł za miesiąc. W tej cenie użytkownik zyskuje: brak reklam, dopasowane do zapotrzebowania kalorycznego propozycje potraw na każdy posiłek, śledzenie postu przerywanego, dostęp do 2000 przepisów kulinarnych, listy zakupów, podsumowania, wyszukiwanie potraw po składnikach itp.

Czy warto mieć tę aplikację?

Zdecydowanie tak. Aplikacja będzie odpowiednia dla osób, które chcą kontrolować liczbę spożywanych kalorii. Dzięki temu można zredukować masę ciała i poprawić swoje zdrowie. W tym celu wystarczy sprawdzić za pomocą kalkulatora w Fitatu, jakie jest zapotrzebowania energetyczne i spożywać tyle pokarmu, aby go nie przekraczać. Przy okazji Tłustego Czwartku – jeden pączek według aplikacji Fitatu ma 332 kalorie i makroelementy: węglowodany: 49,7%, tłuszcze 12,4%, białka 6,1%.

Przeczytaj także:

Bycie singlem, czy singielką ma wiele zalet i wcale nie oznacza samotności. Warto, aby walory życia w pojedynkę wybrzmiały w obchodzonym dzisiaj Dniu Singla.

15.02.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Walentynki miło jest spędzić z ukochaną osobą. Tylko jak dowiedzieć się, czy to prawdziwa miłość na całe życie, czy zauroczenie, które wkrótce przeminie?

14.02.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Dzięki karcie incognito, nikt nie dowie się, jakich informacji szukałeś w internecie. Zapewni Ci więc prywatność, której w danej chwili potrzebujesz.

13.02.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.