Porównywarki zakupowe – czy warto z nich korzystać? 

08.09.2022

2022-09-08T09:45:00.000Z//2022.09.08

|
Udostępnij:

Skutecznym sposobem na oszczędności podczas zakupów, są porównywarki cenowe. Są to serwisy dostępne w internecie, które umożliwiają porównywanie cen różnorodnych produktów. Które są warte uwagi?

porównywarka cenowa

Jak działa porównywarka cenowa?

Aby sprawdzić cenę produktu, wystarczy odnaleźć odpowiednią porównywarkę zakupową, a następnie wpisać do niej nazwę produktu, jaki chcemy kupić. W efekcie otrzymamy listę sklepów internetowych, w których będziemy mogli kupić daną rzecz. Lista ta będzie posegregowana według ceny od najtańszej do najdroższej.

Korzystanie z tego typu serwisów jest darmowe i niezobowiązujące. Oznacza to, iż nie musimy płacić za możliwość porównania produktów czy rejestrować się i podawać swoich danych. Serwisy posiadają bazę nawet kilku milionów produktów, a więc powinniśmy bez większego problemu znaleźć w nich wszystkie popularne produkty z różnych branż. Najbardziej popularne porównywarki zakupowe, to:

  • ceneo.pl
  • skapiec.pl
  • kupujemy.pl

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z różnych porównywarek, aby upewnić się, iż dokonamy zakupu w najtańszym na rynku w sklepie. Same porównywarki mogą oferować również dodatkowe bonusy czy zniżki, a także umożliwiać uczestnictwo w różnych programach lojalnościowych. Więcej na ich temat przeczytasz w artykule: Tipli i Goodie - platformy lojalnościowe, które warto znać.

Dlaczego warto korzystać z porównywarek cenowych?

Z porównywarek cenowych, warto korzystać przede wszystkim dlatego, że w krótkim czasie możemy otrzymać spis sklepów, które oferują dany produkt najtaniej. Samodzielne przeszukanie internetu, a także porównanie ofert byłoby czasochłonne. W dużej liczbie przypadków pominęlibyśmy również pewne sklepy, które nie są najpopularniejsze, a które mogą oferować zakup konkretnego produktu po bardzo atrakcyjnych cenach. Nie musimy również korzystać ze wskazań porównywarek lub kupować produktów w sklepach, które oferują najniższą cenę, ale np. nie są wiarygodne czy renomowane. Samo skorzystanie z tego typu serwisów nie jest również absorbujące.

Przeczytaj także:

Pożyczka, wsparcie inwestora, lub sprzedaż niepotrzebnych rzeczy - poznaj trzy sposoby na pozyskanie brakujących funduszy, na realizację swoich marzeń.

07.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Kredytobiorcy cały czas mogą skorzystać z rządowych wakacji kredytowych. Kto powinien rozważyć taką możliwość?

06.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Stare zdjęcia nie zostały stworzone w oparciu o najnowsze technologie i upływ czasu widać na nich w szczególny sposób. Można to jednak zmienić.

05.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.