Gdzie sprawdzać ceny usług budowalnych online? 

23.11.2021

2021-11-23T11:42:00.000Z//2021.11.23

|
Udostępnij:

Jeśli planujesz remont mieszkania, pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że nie będzie to tanie przedsięwzięcie. Ceny materiałów budowalnych poszybowały w górę. Podobnie jest z cenami usług fachowców. Do tego dochodzi problem z dostępnością terminów, więc decyzje zbyt często są podejmowane pochopnie. W tej sytuacji, warto sugerować się porównywarkami cenowymi w internecie.

ceny usług budowlanych

Dzwonisz już do piątej ekipy, ale żadna nie ma wolnych terminów w najbliższym czasie. Za szóstym razem fachowiec zgadza się, ale proponuje kolosalną cenę. Mówi, że składa się na nią jego praca, ale również koszt materiałów budowlanych. Jak sprawdzić, czy zaproponowana cena nie jest przeszacowana? Wystarczy poprosić o kosztorys, a następnie porównać go z bazą cen, która jest dostępna w sieci. Gdzie szukać tych informacji?

Koszty robót budowlanych

Stawki konkretnych wykonawców mogą się diametralnie różnić. Zależą one od:

  • standardu wykonania prac – im wyższa jakość, tym wyższa cena usługi,
  • legalności prowadzonego biznesu - firmy pracujące na czarno, często mają niższe stawki, ale nie oferują umowy, co oznacza problemy z dochodzeniem swoich praw i gwarancją,
  • doświadczenia – im bardziej prestiżowa firma, tym można spodziewać się wyższych cen,
  • rodzaj robót – ceny są zróżnicowane pod względem zakresu prac,
  • rejon – pomiędzy różnymi województwami występują różnice w kosztach świadczonych usług.

Ceny usług można sprawdzić, bez wychodzenia z domu. W tym celu należy odszukać kalkulator usług budowlanych. Szczególnie warto odwiedzić strony:

Ceny materiałów budowlanych

Między innymi ze względu na wyższe ceny energii, paliwa, surowców, ale też przerwane łańcuchy dostaw, ceny materiałów są coraz wyższe. Jak informuje serwis muratorplus.pl, w październiku 2021, w stosunku do października ubiegłego roku, ceny materiałów budowlanych wzrosły średnio 20,5% we wszystkich grupach. Dlatego warto na bieżąco sprawdzać ich ceny, bo mogą się zmieniać z dnia na dzień. Na jakich stronach można porównywać ceny?

Jednocześnie warto śledzić doniesienia na stronie https://pzpb.com.pl/. Można znaleźć tam bieżące informacje, na temat dynamiki zmian cen materiałów budowalnych.

Ceny usług firm remontowych mogą się różnić nawet kilkukrotnie. Dlatego tak ważne jest, aby decyzji nie podejmować pod wpływem impulsu. Warto porównać ze sobą kilka ofert, a dopiero później świadomie podjąć decyzję.

Przeczytaj także:

Doładuj konto kwotą minimum 5 zł za pośrednictwem strony doladowania.orange.pl wypełnij formularz zgłoszeniowy i odbierz darmowy starter od Orange o nominale 5 zł.

22.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Jesienna pogoda nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. To czas, w którym warto zastanowić się, jakie gry edukacyjne online możesz włączyć swoim dzieciom?

22.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Pojemniki na żywność świetnie sprawdzają się w procesie konserwacji żywności. Są też skuteczne w walce z marnotrawieniem jedzenia. Warto ich używać.

19.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.