4 pomysły na świąteczno-noworoczny urlop

01.12.2022

2022-12-01T07:51:00.000Z//2022.12.01

|
Udostępnij:

Zbliżający się okres świąteczno-noworoczny stanowi doskonałą okazję do wyjazdu. Nie każdy jest fanem rodzinnych spotkań, które nie zawsze upływają pod znakiem miłej atmosfery. Wyjazd na święta Bożego Narodzenia lub Sylwestra może być w takiej sytuacji najlepszym wyjściem. Gdzie w porze zimowej, najlepiej jest się wybrać? Sprawdziliśmy.

urlop w święta

Z raportu „Ogólnopolskie Badanie Podróżników 2022”, jasno wynika, że polscy podróżnicy jeżdżą najczęściej po Europie (97%). Poza Europą 14% respondentów odwiedziło Azję, 10% Afrykę, a 6% Amerykę Północną. O tym jakie są najbardziej wymarzone kierunki podróżnicze możesz przeczytać w artykule: Top 5 wymarzonych kierunków podróży

Liczba wyjazdów wróciła do wartości sprzed pandemii – w 2021 roku wybieraliśmy się na wyprawy przynajmniej 5 razy. Zazwyczaj są to wyjazdy 7-dniowe lub weekendowe. Tylko 4% badanych decydowało się na długie, ponad 21 dniowe wyjazdy. Najbardziej lubimy aktywne wyjazdy na łono natury.

Urlop świąteczno-noworoczny zazwyczaj związany jest z pragnieniem odpoczynku. Dlatego przygotowaliśmy listę 4 miejsc, gdzie te założenia zdecydowanie można zrealizować.

  • Polskie góry – nie ma drugiego takiego miejsca, gdzie atmosfera świąt Bożego Narodzenia jest tak obecna. Wyobraź sobie tylko chatkę z kominkiem, kulig z pochodniami i grzańcem oraz tradycyjne kolędowanie. Widok przysypanych śniegiem szczytów będzie najlepszą bożonarodzeniową scenografią.
  • Egipt - to niezwykle popularny kierunek podróży w sezonie zimowym, szczególnie w okresie świąteczno-noworocznym. Jest tu niedrogo a wymarzona pogoda do plażowania jest gwarantowana.
  • Austria - to idealny kierunek dla miłośników szusowania po białym puchu. Można go równie dobrze zastąpić Szwajcarią, Włochami, Słowacją lub Czechami.
  • Europejskie stolice – wśród wyjazdów sylwestrowych królują zdecydowanie europejskie stolice, takie jak Barcelona, Rzym, Paryż. Właśnie tam odbywają się huczne zabawy sylwestrowe.

Przed podróżą koniecznie zastanów się, Czy warto wykupić ubezpieczenie w biurze podroży?

Przeczytaj także:

To już najwyższy czas, aby skrupulatnie przejrzeć swój kalendarz i podjąć ważną decyzję - kiedy wziąć wolne od pracy w 2023 roku? Podpowiadamy!

29.11.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Szukasz idealnego laptopa dla seniora? Musisz zdać sobie sprawę z tego, że ma on inne potrzeby. Trzeba kierować się prostotą, a nie zaawansowanymi funkcjami.

28.11.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

To już dzisiaj - Black Friday, czyli święto wszystkich miłośników promocji i wyprzedaży. Na jakie rabaty można dziś liczyć? Jak nie dać się oszukać?

25.11.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.