Jak wysyłać wiadomości, rozmawiać i udostępniać plik na Whatsapp? 

23.08.2023

2023-08-23T09:26:00.000Z//2023.08.23

|
Udostępnij:

Korzystanie z komunikatora internetowego może być przyjemne i efektywne, zarówno dla osób doświadczonych w obszarze technologii, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z internetem i aplikacjami. Możesz nauczyć się wysyłać wiadomości, prowadzić rozmowy, udostępniać pliki i wiele więcej.

WhatsApp

Według raportu firmy SensorTower, w styczniu 2021 roku spośród wszystkich aplikacji (poza grami) WhatsApp znalazł się w rankingu na 5 miejscu. Wyższe miejsca zajęli: Telegram, Tik Tok, Signal i Facebook. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule: WhatsApp – prosty i wygodny komunikator!

1. Pobranie i instalacja aplikacji WhatsApp

Pierwszym krokiem jest pobranie i zainstalowanie aplikacji WhatsApp na swoim urządzeniu. Możesz to zrobić poprzez sklep aplikacji dostępny na twoim smartfonie (Google Play Store dla urządzeń z systemem Android oraz App Store dla urządzeń z systemem iOS). Wyszukaj "WhatsApp" i zainstaluj aplikację.

WhatsApp

2. Tworzenie konta i konfiguracja

Po zainstalowaniu otwórz aplikację WhatsApp. Pojawi się ekran powitalny, na którym musisz zaakceptować warunki użytkowania i podać swój numer telefonu. Następnie otrzymasz wiadomość SMS z kodem weryfikacyjnym, który musisz wprowadzić w aplikacji. To pomoże potwierdzić, że numer telefonu należy do ciebie.

3. Dodawanie kontaktów

Po weryfikacji numeru telefonu, WhatsApp poprosi cię o dostęp do listy kontaktów na twoim urządzeniu. To pozwoli na łatwe dodawanie znajomych, którzy również korzystają z aplikacji. Jeśli znajomi posiadają numery zarejestrowane w swoich WhatsAppach, zostaną automatycznie dodani do twojej listy kontaktów.

4. Rozpoczęcie rozmowy

Aby rozpocząć rozmowę, otwórz WhatsApp i wybierz osobę z listy kontaktów. Następnie kliknij na pole do wpisywania wiadomości i zacznij pisać. Po napisaniu wiadomości kliknij strzałkę wysyłania, a twoja wiadomość zostanie wysłana do wybranej osoby.

5. Wysyłanie plików

WhatsApp umożliwia również wysyłanie różnego rodzaju plików, takich jak zdjęcia, filmy, dokumenty itp. Aby to zrobić, wejdź w okno konwersacji i kliknij na ikonę załącznika (zwykle symbol agrafki lub aparatu). Wybierz rodzaj pliku, który chcesz wysłać, i przejrzyj swoje pliki w poszukiwaniu odpowiedniego. Po wybraniu pliku kliknij "Wyślij".

6. Tworzenie grupy

Jeśli chcesz prowadzić rozmowy grupowe z kilkoma osobami naraz, możesz stworzyć grupę. W menu głównym WhatsAppa znajdziesz opcję "Nowa grupa". Dodaj uczestników z listy kontaktów, nadaj grupie nazwę oraz opcjonalnie dodaj zdjęcie profilowe dla grupy. Grupy są doskonałym sposobem na komunikację i udostępnianie informacji w większym gronie, np. podczas organizowania wspólnej wycieczki.

Pamiętaj, że technologia może być Twoim sprzymierzeńcem w zachowaniu kontaktu z bliskimi i odkrywaniu nowych możliwości komunikacji. Jeżeli Whatsapp nie przypadł Ci gustu, sprawdź inne Sprawdzone komunikatory do bezpłatnego porozumiewania się on-line.

Przeczytaj także:

Blogowanie to pasjonujący sposób na dzielenie się swoją wiedzą i zainteresowaniami z całym światem, tworząc miejsce do wymiany opinii i inspiracji.

22.08.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Nowoczesne materiały mogą być bazą dla biżuterii w zupełnie nieznanej odsłonie. Dają też zupełnie nowe możliwości dla współczesnych projektantów biżuterii.

21.08.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Biwakowanie to świetny sposób na spędzenie urlopu na łonie natury. Teraz jest bardziej komfortowo, bo pojawiły się innowacyjne i praktyczne rozwiązania.

18.08.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.