Na grzyby z aplikacją

02.09.2021 |
Udostępnij:

Ostatnie deszczowe dni sprzyjają grzybiarzom. Coraz więcej pojawia się informacji, na temat występowania grzybów w lesie. Prawdopodobnie w tym roku, czeka nas prawdziwy wysyp. Niedoświadczeni zbieracze, mogą mieć jednak problem z określeniem, czy znalezione grzyby są jadalne, czy trujące. W tej sytuacji pomocna okazuje się aplikacja, która na miejscu pozwala ocenić, z jakim rodzajem grzyba mamy do czynienia.

atlas grzybów

Grzyby są doskonałym uzupełnieniem potraw, ze względu na ich walory smakowe. Są aromatyczne i nadają charakteru posiłkom. To nie jedyny powód dla którego, tak chętnie wybieramy się na grzybobranie. Spacer w lesie i poszukiwanie grzybów, dla wielu osób jest ulubioną formą relaksu.

Ważne jest, aby grzyby zbierać bezpiecznie i odpowiedzialnie. Istotna jest znajomość choćby podstawowych odmian grzybów, aby odróżnić te jadalne, od trujących. Pomocna okazuje się aplikacja — Atlas Grzybów.

Do lasu z aplikacją

Aplikacja Atlas Grzybów została oceniona na ponad 4 gwiazdki i pobrano ją już ponad 500 tysięcy razy. Jest doskonała na grzybobranie, dla niedoświadczonych osób. Wystarczy telefon, aby w każdej chwili sprawdzić każdego napotkanego grzyba. Tradycyjnie noszenie papierowego atlasu grzybów, odchodzi w zapomnienie.

Aplikacja zawiera ponad 200 gatunków grzybów ze szczegółowymi opisami miejsc występowania, wyglądu, cechami charakterystycznymi, obszerną galerią zdjęć, wbudowaną wyszukiwarką, tworzeniem listy ulubionych.

W aplikacji można również zapamiętywać ulubione miejsca, w których znaleziono liczne okazy. W tym celu, w telefonie musi być włączony lokalizator GPS. Opcja zaznaczania własnych miejscówek i funkcja dodawania zdjęć, zdecydowanie przemawiają na korzyść tej aplikacji.

Opisy i zdjęcia grzybów można również znaleźć na stronie https://nagrzyby.pl/. Znajduje się tam forum, na którym można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji. Niektórzy proszą o pomoc w rozpoznaniu grzyba, inni chwalą się swoimi zdobyczami.

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.