Na grzyby z aplikacją

02.09.2021

2021-09-02T07:45:00.000Z//2021.09.02

|
Udostępnij:

Ostatnie deszczowe dni sprzyjają grzybiarzom. Coraz więcej pojawia się informacji, na temat występowania grzybów w lesie. Prawdopodobnie w tym roku, czeka nas prawdziwy wysyp. Niedoświadczeni zbieracze, mogą mieć jednak problem z określeniem, czy znalezione grzyby są jadalne, czy trujące. W tej sytuacji pomocna okazuje się aplikacja, która na miejscu pozwala ocenić, z jakim rodzajem grzyba mamy do czynienia.

atlas grzybów

Grzyby są doskonałym uzupełnieniem potraw, ze względu na ich walory smakowe. Są aromatyczne i nadają charakteru posiłkom. To nie jedyny powód dla którego, tak chętnie wybieramy się na grzybobranie. Spacer w lesie i poszukiwanie grzybów, dla wielu osób jest ulubioną formą relaksu.

Ważne jest, aby grzyby zbierać bezpiecznie i odpowiedzialnie. Istotna jest znajomość choćby podstawowych odmian grzybów, aby odróżnić te jadalne, od trujących. Pomocna okazuje się aplikacja — Atlas Grzybów.

Do lasu z aplikacją

Aplikacja Atlas Grzybów została oceniona na ponad 4 gwiazdki i pobrano ją już ponad 500 tysięcy razy. Jest doskonała na grzybobranie, dla niedoświadczonych osób. Wystarczy telefon, aby w każdej chwili sprawdzić każdego napotkanego grzyba. Tradycyjnie noszenie papierowego atlasu grzybów, odchodzi w zapomnienie.

Aplikacja zawiera ponad 200 gatunków grzybów ze szczegółowymi opisami miejsc występowania, wyglądu, cechami charakterystycznymi, obszerną galerią zdjęć, wbudowaną wyszukiwarką, tworzeniem listy ulubionych.

W aplikacji można również zapamiętywać ulubione miejsca, w których znaleziono liczne okazy. W tym celu, w telefonie musi być włączony lokalizator GPS. Opcja zaznaczania własnych miejscówek i funkcja dodawania zdjęć, zdecydowanie przemawiają na korzyść tej aplikacji.

Opisy i zdjęcia grzybów można również znaleźć na stronie https://nagrzyby.pl/. Znajduje się tam forum, na którym można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji. Niektórzy proszą o pomoc w rozpoznaniu grzyba, inni chwalą się swoimi zdobyczami.

Przeczytaj także:

Ctrl+C i Ctrl+V, czyli skróty oznaczające kopiuj i wklej, zna większość użytkowników komputerów z systemem operacyjnym Windows. Codzienną pracę przy komputerze można sobie uprościć jeszcze bardziej, zapoznając się z pozostałymi skrótami klawiszowymi, które szybko wchodzą w nawyk.

01.09.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Mimo że przepisowi kierowcy nie powinni się go obawiać, to mandat z fotoradaru może przytrafić się każdemu. Wystarczy chwila nieuwagi, aby na liczniku pojazdu pojawiła się prędkość przekraczająca tę dopuszczalną na drodze. Sprawdź, jak odpowiednio wcześnie rozpoznać, gdzie znajduje się fotoradar.

31.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Od początku lipca zakupy na AliExpress przestały być tak tanie, jak dotychczas. Fakt ten wynika z nowych regulacji prawnych wprowadzonych na terenie całej Unii Europejskiej. Podatek od zakupów na AliExpress to nie jedyne dodatkowe koszty, którymi zostały obarczone przesyłki z krajów azjatyckich.

30.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.